Jesteś tutaj: HomeSportWisła Fordon zagra w A-klasie

Wisła Fordon zagra w A-klasie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 07 lipiec 2021 15:20

27 sierpnia 2016 roku Wisła Fordon na inaugurację rozgrywek B-klasy pokonała Zawiszę Bydgoszcz 2:1. Dla wiernych kibiców Zawiszy był to pierwszy mecz od dawna, klub od B-klasy zaczynał od nowa, po tym jak spółka WKS Zawisza Bydgoszcz SA nie uzyskała licencji na grę w I lidze, gdzie mogła występować sportowo – to jednak temat na osobną rozprawę. Niebiesko-czarni po porażce z Wisłą w kolejnych tygodniach udowadniali wygrywając wysoko spotkania, że był to wypadek przy pracy. Wisła dość długo w tamtym sezonie prowadziła z Zawiszą wyrównaną rywalizację sportową.

Tamta rywalizacja sprawiła, że pomiędzy działaczami i fanami Zawiszy oraz Wisły powstała swego rodzaju wzajemna sympatia. Gdy w kolejnych sezonach Wisła znalazła się w tarapatach finansowych, to wsparcie popłynęła właśnie od Zawiszy.

 

Wydawało się, że po tamtym sezonie Wisła będzie faworytem do awansu w 2018 roku, jednak forma się posypała. Dopiero zakończony w czerwcu sezon przyniósł Wiśle awans do A-klasy i trzeba podkreślić, że wyrazisty awans. Co prawda drugie w tabeli rezerwy Unii Solec Kujawski miały tylko 5 punktów mniej, to Wisła regularnie wygrywała swoje mecze dużą różnicą bramek. Daje to szansę, że Wisła powalczy w przyszłym sezonie o 5 ligę.

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021