Jesteś tutaj: HomeSportZawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

Zawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport środa, 16 czerwiec 2021 21:20

W zaległym meczu 29 kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał 5:1 Lidera Włocławek wracając na pozycję lidera IV ligi. Przed nami jedna kolejka – jeżeli w sobotę Zawisza i Włocłavia wygrają swoje mecze, to do III ligi awansuje bydgoski klub. Sprawę może jednak skomplikować cofnięcie walkowera jakim ukarana została Włocławia.

 

Sprawa dotyczy meczu z dnia 5 września 2020 roku – wówczas Włoclawia podejmowała Chemika Bydgoszcz, na boisku ten mecz zakończył się wynikiem 2:! dla Włocławi. Zdaniem byłego trenera Chemika w tym meczu nie grało przez 90 minut wymagane dwóch młodzieżowców, stąd też klub wniósł o ukaranie włocławskiego rywala. Brak nagrania utrudnił weryfikację, ale Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej uznał racje Chemika i ten mec w styczniu rozstrzygnięto jako walkower dla Chemika. Włocławia odwołała się do PZPN, a tą sprawą w ramach zdalnego obradowania związek zajął się dzisiaj po południu.

 

Decyzji PZPN jednak nie opublikowano dzisiaj, również kluby (Włocławia i Chemik) nie dostały informacji o rozstrzygnięciu kasacyjnym. Najprawdopodobniej poznamy ten werdykt dopiero w czwartek.

 

Z naszej wiedzy wynika, że prawdopodobne są dwa scenariusze – oddalenie odwołania, co oznacza podtrzymanie niekorzystnego dla Włocławii wyniku lub uznanie kasacji, co skutkowałoby ponownym zbadaniem sprawy. Ten drugi scenariusz może oznaczać, że w sobotę najprawdopodobniej nie dowiemy się kto awansuje do III ligi.

 

Aktualizacja:
Według nieoficjalnych informacji walkower został podtrzymany.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021