Jesteś tutaj: HomeSportOkoło 700 paralekkoatletów powalczy o tytuł mistrza kontynentu i o bilet do Tokio – to wyzwanie logistyczne dla miasta

Około 700 paralekkoatletów powalczy o tytuł mistrza kontynentu i o bilet do Tokio – to wyzwanie logistyczne dla miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 09 maj 2021 18:25
Około 700 paralekkoatletów powalczy o tytuł mistrza kontynentu i o bilet do Tokio – to wyzwanie logistyczne dla miasta Fot: Bartłomiej Zborowski

Dla Bydgoszczy będzie to na pewno ogromny sprawdzian organizacyjny - w czerwcu nad Brdę przyjedzie około 700 sportowców z niepełnosprawnościami z 41 państw, aby wziąć udział w zmaganiach w Paralekkoatletycznych Mistrzostwa Europy. Główną areną zmagań będzie stadion Zawiszy. Nie pierwszy raz w Bydgoszczy zobaczymy kilkuset sportowców, wyzwanie będzie jednak szczególne, bowiem wciąż mamy pandemię COVID-19.

- Będzie to największa impreza w sporcie paraolimpijskim przed igrzyskami w Tokio – mówi Marcel Jarosławski, dyrektor generalny zawodów. Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio odbędą się w sierpniu, europejscy paralekkoatletyci przyjadą do Bydgoszczy nie tylko po to, aby powalczyć o medale Mistrzostw Europy, ale też po to, aby aby walczyć sobie prawo do udziału w zmaganiach olimpijskich w Japonii.

 

Podczas poprzednich mistrzostw kontynentu, które w 2018 roku odbyły się w Berlinie, dominowali reprezentanci Polski. Ogłoszona kilka dni temu polska kadra na zawody w Bydgoszczy liczyć będzie 78 reprezentantów.

 

Skład reprezentacji Polski na Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Bydgoszcz 2021

Kobiety

Kornelia Adamczyk (Start Katowice, rzut oszczepem), Barbara Bieganowska-Zając (MGOKSiR Korfantów, 1500 i 400 metrów), Aleksandra Chmara (Start Poznań, rzut oszczepem), Miriam Dominikowska (RaceRunning Złotowianka Złotów, 100 metrów), Justyna Franieczek (Start Skrzatusz, 400 metrów), Agata Gałan (Start Gorzów Wlkp., 200 i 400 metrów), Magdalena Gontarz (Start Radom, skok w dal), Małgorzata Ignasiak (Start Poznań, 100 i 200 metrów), Natalia Jasińska (CR Grudziądz, rzut dyskiem, pchnięcie kulą), Alicja Jeromin (Start Radom, 100 i 200 metrów), Zofia Kałucka (RaceRunning Złotowianka Złotów, 100 metrów), Jagoda Kibil (Start Radom, 100 i 200 metrów), Katarzyna Kisiel (Start Radom, 100, 200 i 400 metrów), Iwona Koprowska (Start Gorzów Wlkp., pchnięcie kulą), Lucyna Kornobys (Start Wrocław, pchnięcie kulą, rzut oszczepem), Faustyna Kotłowska (Start Gorzów Wlkp., rzut dyskiem), Róża Kozakowska (Start Tarnów, pchnięcie kulą, rzut maczugą), Agata Krzywdzińska (CR Grudziądz, 200 i 400 metrów), Karolina Kucharczyk (Kadet Rawicz, skok w dal), Klaudia Maliszewska (CR Grudziądz, pchnięcie kulą), Martyna Marchewka (Start Radom, rzut oszczepem, pchnięcie kulą), Joanna Mazur (Start Tarnów, 200, 400 i 1500 metrów), Joanna Oleksiuk (Start Szczecin, pchnięcie kulą, rzut oszczepem), Marta Paździor (Start Poznań, 100 metrów), Katarzyna Piekart (IKS Siedlce, rzut oszczepem), Marta Piotrowska (Start Wrocław, skok w dal i 100 metrów), Ingrid Renecka (Start Tarnów, 100 i 200 metrów), Dominika Rybicka (Start Poznań, 100, 200 i 400 metrów), Sabina Stenka-Szymańska (Start Szczecin, 400 metrów), Karolina Strawińska (Start Warszawa, rzut dyskiem), Renata Śliwińska (Start Gorzów Wlkp., pchnięcie kulą, rzut dyskiem), Anna Trener-Wierciak (AZS-AWF Kraków, skok w dal).

 

Mężczyźni

Mateusz Biernat (Start Warszawa, rzut dyskiem), Krzysztof Biernat (Start Gorzów Wlkp., 100 i 400 metrów), Robert Cwenar (Start Wrocław, 1500 metrów), Łukasz Czarnecki (Start Gorzów Wlkp., rzut dyskiem, pchnięcie kulą, rzut oszczepem), Michał Derus (Start Tarnów, 100 metrów), Łukasz Drabiuk (Start Białystok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem), Michał Głąb (Start Gorzów Wlkp., pchnięcie kulą), Bartosz Górczak (Start Gorzów Wlkp., pchnięcie kulą), Robert Jachimowicz (Start Koszalin, rzut dyskiem), Sylwester Jaciuk (Pogoń Siedlce, 1500 metrów), Piotr Kąkol (MKL Toruń, pchnięcie kulą), Samuel Kołek (Start Wrocław, 100, 400 i 800 metrów), Piotr Kosewicz (Start Wrocław, rzut dyskiem), Aleksander Kossakowski (Start Radom, 1500 i 5000 metrów), Michał Kotkowski (Start Poznań, 100, 200 i 400 metrów), Tycjan Kozdra (Mieszko Chojna, skok w dal), Patryk Krause (RaceRunning Złotowianka Złotów, 100 metrów), Maciej Lepiato (Start Gorzów Wlkp., skok wzwyż), Damian Ligęza (Start Tarnów, pchnięcie kulą), Mirosław Madzia (IKS Cieszyn, pchnięcie kulą, rzut dyskiem), Michał Majchrzak (Start Poznań, 400 metrów), Łukasz Mamczarz (Start Gorzów Wlkp., skok wzwyż), Mateusz Michalski (Start Gorzów Wlkp., 100 i 400 metrów), Jakub Mirosław (Start Wrocław, pchnięcie kulą, rzut dyskiem), Jakub Nicpoń (Start Szczecin, 100 i 400 metrów), Dariusz Osiński (IKS Siedlce, rzut oszczepem), Mateusz Owczarek (Start Radom, skok w dal), Tomasz Pauliński (Start Bydgoszcz, pchnięcie kulą), Daniel Pek (Olimpijczyk Skorzewo, 1500 metrów), Paweł Piotrowski (Start Wrocław, pchnięcie kulą), Rafał Rocki (Atak Elbląg, rzut dyskiem), Janusz Rokicki (IKS Cieszyn, pchnięcie kulą), Piotr Rydzkowski (Szansa Start Gdańsk, pchnięcie kulą), Maciej Sochal (Start Koszalin, rzut maczugą, pchnięcie kulą), Michał Stawicki (Start Tarnów, przewodnik), Lech Stoltman (Start Gorzów Wlkp., pchnięcie kulą), Michał Szafrański (Sprawniejsi.pl Włoszczowa, rzut oszczepem, pchnięcie kulą), Tomasz Ściubak (Start Bydgoszcz, pchnięcie kulą), Bartosz Tyszkowski (Start Gorzów Wlkp., pchnięcie kulą), Łukasz Walczak (Szansa Start Gdańsk, pchnięcie kulą), Krzysztof Wasilewski (Start Radom, przewodnik), Łukasz Wietecki (Start Gorzów Wlkp., 1500 i 5000 metrów), Marek Wietecki (Start Gorzów Wlkp., rzut oszczepem, pchnięcie kulą), Mateusz Wojnicki (Start Gorzów Wlkp., rzut oszczepem, pchnięcie kulą), Tomasz Wróbel (IKS Cieszyn, pchnięcie kulą, rzut oszczepem), Damian Wróblewski (Start Szczecin, rzut oszczepem, rzut dyskiem)

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021