Jesteś tutaj: HomeSportMamy mistrza i mistrzynię Polski w szachach znad Brdy

Mamy mistrza i mistrzynię Polski w szachach znad Brdy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport piątek, 07 maj 2021 23:07
Mistrz gra z wicemistrzem Mistrz gra z wicemistrzem

Co prawda nie wywodzą się z Bydgoszczy, ale to dosłownie nad Brdą ten tytuł wywalczyli. Piątek był ostatnim dniem zmagań 78. Mistrzostwa Polski w Szachach mężczyzn i 73. Mistrzostw Polski Kobiet w Szachach. Zawody przez przeszło tydzień rozgrywane były w hotelu Holiday Inn zlokalizowanym nad Brdą. Patronat honorowy objął premier Mateusz Morawiecki.

Po zaciętym pojedynku tytuł mistrza Polski 2021 wywalczył arcymistrz Radosław Wojtaszek, który w finale zmierzył się z Wojciechem Morandą. Wojtaszek ma na swoim koncie kilka tytułów mistrza kraju, ale ostatni z 2016 roku.

 

Wśród kobiet swój pierwszy tytuł mistrzyni Polski wywalczyła w Bydgoszczy arcymistrzyni Klaudia Kulon, dla której kariery Bydgoszcz jest nie pierwszy raz szczęśliwa, zdobywała bowiem w przeszłości nad Brdą medale Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych, które są mniej prestiżowe.. Tegoroczny tytuł jest zatem największym osiągnięciem w karierze i zapewne to, że wywalczyła go w 2021 roku w Bydgoszczy na długo będzie podkreślane w jej biogramie. Przed rokiem w Ostrowcu Wielkopolskim zajęła drugie miejsce.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?