Jesteś tutaj: HomeSportRemis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 28 listopad 2020 18:49

W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

Zawisza w ostatnim meczu o punkty w tym roku podejmował Włocłavię Włocławek Ten mecz lepiej rozpoczęli goście z Włoclawka, bo już 18 minucie pierwszą bramkę zdobył Łukasz Witucki. Po zmianie połów, w 59 minucie na 0:2 podwyższył Bartosz Czyżewski. Gospodarze zaczęli odrabiać straty dopiero w ostatnich 10 minutach – w 80 minucie bramkę kontaktową zdobył Adrian Brzeziński, w 88 minucie do remisu doprowadził Mielcarek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Zawisza ma już rozegrany komplet 16 meczów z 39 punktami na koncie, drugi Lider Włocławek ma 36 punktów, a trzecia Włocłavia 33. Przy czym Włocłavia za tydzień rozegra zaległy mecz z Kujawiakiem Kowal. Równie za tydzień Legia Chełmża zmierzy się z Chemikiem Bydgoszcz, jeżeli bydgoszczanie ten mecz wygrają awansują z 5 na 4 lokatę, wyprzedzając Sportis Łochowo.

Na wiosnę rozegrane zostaną jeszcze dwa mecze rundy zasadniczej, po których dojdzie do podziału na grupę mistrzowską (pierwsze 7 zespołów) i spadkową. W grupie mistrzowskiej na pewno zagrają: Zawisza, Lider i Włocłavia, pozostałe zespoły muszą o miejsce w czołówce jeszcze zawalczyć na boisku.