Jesteś tutaj: HomeSportMecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 31 październik 2020 19:00

Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

mogą oglądać jedynie zza płotu, ponadto mamy kolejną kolejkę, w której aż 4 mecze się nie odbyły z powodu objęcia piłkarzy kwarantannami. Na szczęście hit tej kolejki – pojedynek aspirujących o awans Sportisu Łochowo i Zawiszy Bydgoszcz został dzisiaj rozegrany.

 

W mecz ten lepiej weszli gospodarze z Łochowa, którzy w pierwszej połowie utrzymywali optyczną przewagę, pod koniec pierwszej odsłony nawet byli blisko zdobycia prowadzenia, ale brakowało szczęścia i precyzji w wykończeniu. Najciekawiej zrobiło się jednak po 57 minucie, w której piłkarze Sportisu w końcu przełamali niemoc strzelecką i po perfekcyjnym wykończeniu Nana Ntuli Sportis objął prowadzenie. Okazało się, że jednak tylko na chwilę, bo po wznowieniu gry Zawisza ruszył do ataku, natomiast fatalny błąd popełnił Mołdawianin Janu faulując w polu karnym Jaya Jaskólskiego. Sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał i doprowadził do remisu Kamil Żylski. Po stracie tej bramki można było odnieść wrażenie, że morale w zespole gospodarzy nieco spadły. Kolejną bramkę i już ostatnią w tym meczu zdobył Żylski. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu.

 

Zawisza po tym zwycięstwie obejmuje prowadzenia, z przewagą jednego punktu do Włocłavi Włocłąwek i trzech Lidera Włocławek, z tym, że Lider ma mecz zaległy z ubiegłej kolejki z BKS Bydgoszcz (z uwagi na COVID-19). Za tydzień Zawisza podejmie Włocłavię Włocławek, mecz ten zapowiada się na kolejny hit. Za dwa tygodnie z kolei Sportis, który póki co nieco zdystansował się od grupy walczącej o awans, zmierzy się z Liderem Włocławek. Piłkarską jesień zakończymy meczem Lider – Zawisza.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021