Jesteś tutaj: HomeSportCo się odwlecze to nie uciecze

Co się odwlecze to nie uciecze

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport piątek, 10 lipiec 2020 19:45

Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

Sezon rozpocznie się 1 sierpnia, szybciej niż rok temu, z uwagi na większą liczbę zespołów. Z uwagi nadzwyczajne zakończenie sezonu 2019/2020 nie miały miejsca żadne spadki z ligi, stąd też zespołów jest więcej. Z tego powodu rozgrywki będą też przebiegały w inny sposób – po rozegraniu meczu każdy z każdym dojdzie do podziału ligi na grupę mistrzowska i spadkową. W grupie mistrzowskiej zagrają kluby, które zajmą miejsca od 1 do 7, rozgrywając ze sobą po dwa mecze, co oznacza, że najlepsze zespoły zagrają przeciwko sobie trzy razy. Pozostałe zespoły – z grupy spadkowej – zagrają ze sobą po jednym spotkaniu.

 

W tym tygodniu K-PZPN dokonał losowania – w I kolejce Zawisza Bydgoszcz podejmie Chemika Bydgoszcz – mecz ten odbędzie się 1 albo 2 sierpnia, gospodarzem będzie Zawisza, stąd też najprawdopodobniej zostanie on rozegrany przy Gdańskiej. W Ii kolejce Chemik podejmie Kujawiaka Kowal, a Zawisza zagra na wyjeździe z beniaminkiem KS Brzoza.

 

Najpierw puchar

Zanim jednak zainaugurujemy nowy sezon, pozostały jeszcze ze starego sezonu rozgrywki Okręgowego Pucharu Polski. Na 15 lipca zaplanowane są dwa zaległe mecze 1/8 finału pomiędzy Pogonią Mogilno a Pomorzaninem Toruń oraz Polonią Bydgoszcz a Unią Janikowo.

 

1/4 finału odbędzie się w dniach 18 i 19 lipca: Zawisza podejmie na tym szczeblu Spartę Brodnica.

 

Mecz 1/8 finału Zawisza - Chemik (marzec):

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021