Jesteś tutaj: HomeSportWielkie nerwy w Więcborku na zakończenie

Wielkie nerwy w Więcborku na zakończenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 17 listopad 2018 16:55

W ostatniej kolejce V ligi w tym roku Grom Więcbork podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Gospodarze w tym sezonie plasują się w końcówce tabeli, ale w konfrontacji z rywalem chcieli się pokazać jak najlepiej, co sprawiło iż emocje temu spotkaniu towarzyszyły aż do ostatniego gwizdka sędziego.

 

Zawisza rozpoczął dobrze, stwarzając szczególnie groźne sytuacje gospodarzom po kontratakach. Były sytuacje, które można było zamienić na bramki, ale brakowało skuteczności. Goście próbowali swojego szczęścia również ze stałych fragmentów gry, ale goli z tego nie było. W pierwszej połowie tego meczu bramek nie oglądaliśmy.

 

Na drugą połowę piłkarze Gromu wyszli jakby jeszcze bardziej zmotywowani, jakby liczyli, iż mogą sprawić niespodziankę. Bramkę w 65 minucie zdobył jednak Zawisza, po stałym fragmencie gdy, z rzutu rożnego, bramkę główką zdobył Bartosz Stoppel. Po kilku minutach niebiesko-czarni jakby się jednak wycofali, gospodarze natomiast mieli motywację, aby doprowadzić do remisu. W ostatnich minutach gry Zawisza zaczął już ,,grać na czas”, co skończyło się dwoma żółtymi kartkami, w tym dla bramkarza Jana Stypczyńskiego. W końcu jednak sędzia zagwizdał po raz ostatni i Zawisza z Więcborka przywozi 3 punkty.

 

 

Po zakończeniu rundy jesiennej Zawisza ma 36 punktów, drugi Mustang Ostaszewo 32, natomiast Start Pruszcz po dzisiejszej porażce z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie 29 punktów. Do IV ligi awansują dwa najlepsze zespoły, stąd też Zawisza z dość wysoką zaliczką podejdzie do rozgrywek rundy wiosennej.

 

Zobacz skrót meczu

 

Grom Więcbork – Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)

65 minuta – Bartosz Stoppel

 

 

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021