Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 17 luty 2024

Formalnie Zespół Parlamentarny Miłośników Ziemi Bydgoskiej powstał w grudniu – tzn. dziewięciu posłów podpisało się pod listą o jego powołanie, ale nie zdążył się ukonstytuować. Nie odbyło się żadne zebranie, nie ma zatem nawet wybranego prezydium, czyli w praktyce jakby zespół nie istniał. W kampanii wyborczej obiecywano też zespół parlamentarny ds. Zachemu – tutaj nawet nie pozbierano podpisów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę komitet Bydgoska Prawica ujawnił listy kandydatów do Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Protesty przed Urzędem Wojewódzkim, blokada rond – taki scenariusz rysuje się na najbliższy wtorek, z możliwością przedłużenia protestów o kolejne. Rozmowy w ministerstwie nie przyniosły wyraźnego zbliżenia racji rządu i rolników, a z uwagi na kalendarz polowy okres przed końcem lutego to ostatni moment na zorganizowanie większym manifestacji.

Opublikowano w Regionalne

Do wyborów samorządowych Bydgoski Ruch Miejski swoich list nie zarejestruje, ale jego przedstawiciele przedstawili 5x5 dla Bydgoszczy, czyli 25 postulatów podzielonych na pięć kategorii tematycznych. Są to sprawy: pieszych, rowerzystów, ekologi, transportu publicznego oraz ogólnopojętego rozwoju miasta. Być może uda się im się też doprowadzić do debaty z udziałem kandydatów – taki jest przynajmniej plan.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do tej pory debata o przebiegu szprychy nr 1 szybkiej kolei w naszym regionie biegła wzdłuż linii przynależności politycznej – osoby związane z PiS popierały propozycję poprzedniego rządu poprowadzenia jej przez Lipno i Grudziądz, natomiast pozostali krytykowali. Poseł PiS Paweł Szrot uważa, że wciąż jest pole do debaty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30