Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 04 maj 2023

W sierpniu 2019 roku na terenie Bydgoskiego Domu Technika odbyło się spotkanie z publicystą Tomaszem Gryguciem posługującym się pseudonimem ,,Pan nikt”, spotkanie przyciągnęło około 100 osób. Wśród organizatorów tego wydarzenia była powiązana z Grzegorzem Braunem fundacja. W ostatnich dniach Gryguć nadaje jednak z terytorium Białorusi gdzie spotyka się ,,samozwańczo” w imieniu narodu polskiego z funkcjonariuszami reżimu Łukaszenki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niedawno NASA ogłosiła skład misji Artemis II, w ramach której badany będzie Księżyc. Misja wyruszy w 2024 roku i obleci naturalnego satelitę Ziemi. Rok później wystartuje kolejna misja, przewidująca już lądowanie na Księżycu, po raz pierwszy od półwiecza. Ponowna eksploracja Księżyca wiąże się z oceną możliwości budowania na nim baz do startów misji na Marsa. Chodzi również o poszukiwanie wody, potrzebnej dla funkcjonowania baz kosmicznych na Srebrnym Globie.

Opublikowano w Magazyn

Kilka tygodni temu miała miejsce premiera książki ,,Chrześcijanie wobec Żydów” autorstwa metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia. Archidiecezja Łódzka to teren, gdzie ślady żydowskie są szczególnie obecne, stąd też jest to temat bliski tamtemu ordynariuszowi. Metropolia Ryś w maju zaprezentuje swoją książkę w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Wiele osób ma jeszcze wydłużony weekend, natomiast o godzinie 9 kilkanaście tysięcy maturzystów z naszego województwa przystąpiło do egzaminu z języka polskiego. Z twórczych tematów maturzyści musieli dzisiaj zająć się Panem Tadeuszem albo Przedwiośniem Stefana Żeromskiego.

Opublikowano w Regionalne

W piątek 28 kwietnia Enea zakończyła akcję i dokonała wyboru podmiotu, który zakupi teren plaży w Samociążku. Do tej pory teren plaży był ogólnodostępny, stąd też mieszkańcy przeciwko zamiarowi sprzedaży nieruchomości podmiotowi prywatnemu protestowali, jak tłumaczyli Enea to własność Skarbu Państwa, czyli wszystkich Polaków. Teoretycznie Enea może jeszcze tę aukcję unieważnić, na co liczy lokalna społeczność.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica