Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 31 maj 2023

O planach PGE Energia Ciepła odejścia od węgla poprzez przejście na paliwo gazowe, które jest bardziej ekologiczne, pisaliśmy już wiele razy. Wynika to z inwestycji prowadzonych w bydgoskich elektrociepłowniach. Ostatnio PGE zapowiedziało, że inwestycja na Jachcicach wchodzi w ostatnie stadium.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Opublikowano w Regionalne

1 czerwca wystartuje piąta rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, trzy razy ten laur przypadł Nowej Soli, przed rokiem triumfowała Biała Podlaska, być może w tym roku uda się Metropolii Bydgoszcz, bowiem Bydgoszcz wraz z sąsiadami przystępuje do tej rywalizacji jako cały obszar metropolitalny. Co jest tutaj istotne – rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski to pomysł bydgoski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od śmierci Piotra Bartoszcze jednego z przywódców rolniczej Solidarności z Kujaw minęło już prawie 40 lat, do dzisiaj nie wiadomo jednak kto dokładnie go zabił, potwierdzić można natomiast fakt, że był to mord polityczny za którą obciążyć można władze komunistyczne. Dopiero kilka lat temu faktycznie potwierdzono, że został on zamordowany poprzez uduszenie. We wtorek 30 maja w Gdański Sąd Apelacyjny przyznał rodzinie zmarłego 3,2 mln zł zadośćuczynienia.

Opublikowano w Inowrocław

Przez długie mieszkańcy Smukały i Opławca podnosili problem stanu ulicy Smukalskiej łączącej te dzielnice z Piaskami, korzystanie z niej wiązało się z ryzykiem uszkodzenia samochodu. Dlatego z dużym entuzjazmem spotkało się rozpoczęcie jej przebudowy – inwestycja właściwie jest gotowa, co prawda zostały małe rzeczy do poprawienia, to jednak zarówno jezdnia oraz infrastruktura rowerowa są już gotowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłą środę Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła dwa stanowiska kolejowe – pierwsze dotyczące zmiany przebiegu CPK tak, aby główna szprycha obejmowała Bydgoszcz, tutaj chylę czoła przed radnymi Prawa i Sprawiedliwości, którzy byli na sali sesyjnej i poparli to stanowisko, choć narracja z mediów publicznych w regionie jest zupełnie inna. Taki wspólny głos ponad podziałami jest zatem bardzo ważny i za to – czapki z głów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę 27 maja w Suchej, na terenie gminy Lubiewo zapalił się drewniany dom, w pierwszej kolejności do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z okolicznych OSP, później pojawiła się też PSP z Tucholi. Straty są ogromne – jak informuje na swojej stronie OSP Sucha. Poszkodowana jest rodzina pracownika Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, uczelnia zachęca do solidarności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica