Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 27 maj 2023

W czwartek obradowała sejmowa Komisja Obrony Narodowej w obecności szefa MON Mariusza Błaszczaka, jej dokładny przebieg nie jest znany, bowiem obrady były utajnione z uwagi na poruszanie drażliwych dla bezpieczeństwa państwa tematów. Chodzi o incydent z rakietą, która wylądowała kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy, mogąca przenosić ładunki atomowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Maj dobiega końca, a wciąż nie możemy napisać, że budowa drogi ekspresowej S5 na kujawsko-pomorskim odcinka zakończyła się, choć w przypadku 6 na 7 odcinków dokonano już odbiorów, a co do zasady droga sprawa wrażenie właściwie gotowej. Problematycznym odcinkiem jest Dworzyskowo – Aleksandrowo/Bydgoszcz Północ.

Opublikowano w Regionalne

Jutro (28 maja) zakończy się ostatni turniej z czteroczęściowego cyklu FIDE Women's Grand Prix, którego gospodarzem jest Nikozja na Cyprze. Impreza – jak już pisaliśmy, związana jest jednak ze sporymi kontrowersjami, bo po pierwsze w marcu odebrano ją w ostatniej chwili w Bydgoszczy, w ramach protestu nie występują w niej też Ukrainki. Okazuje się, że sprawa jest grubsza niż wygląda to na pierwszy rzut oka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Końcówka lat 80 XIX wieku w Cesarstwie Niemieckim przyniosła dwie próby zamachu na cesarza Wilhelma I, co doprowadziło w 1878 roku do przedterminowych wyborów. Pokazały one jednocześnie porażkę polityki Kulturkampfu kanclerza Bismarcka, polegającej na intensywnej germanizacji w Polsce, ale też zwalczaniu Kościoła katolickiego, w rezultacie wzrosło poparcie dla partii konserwatywnych, chrześcijańskich, a w szczególności katolickich.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Lipiec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica