Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 26 maj 2023

Niemiecki dziennik telewizyjny Tagesschau związany z telewizją ARD analizując sytuację jaka ma miejsce w Polsce po tym jak w lesie pod Bydgoszczą znaleziono rosyjski pocisk balistyczny, z jednej strony dużo uwagi poświęca wpływowi tej sytuacji na polską debatę publiczną, przede wszystkim na spór pomiędzy ministrem Błaszczakiem i polskim wojskiem oraz pada opinia, że wschodnia flanka NATO nie jest bezpieczna jeżeli chodzi o ochronę powietrzną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co roku Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego publikuje raport podsumowujący dany rok – jeżeli chodzi o rok 2022 był on szczególny, bowiem od jego początku obowiązywały znacznie dotkliwsze mandaty, czego efekt widać w statystykach. Jest bowiem ogólnie mówiąc bezpieczniej, ofiar notuje się mniej – także w województwie kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Regionalne

W Kruszy Zamkowej oraz w Tupadłach pod Inowrocławiem na posesjach pojawiły się pył o żółtym zabarwieniu, mieszkaniec sprawę zgłosił do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, obawiając się, że mogłyby one pochodzić z inowrocławskich zakładów chemicznych.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 26 maj 2023 09:39

Evita Kanon - sposób na zdrowe uprawy

Hodowla roślin wiąże się z koniecznością ciągłej pielęgnacji, która powinna przebiegać w odpowiedni sposób. Dlatego aby osiągnąć obfite, dobrej jakości plony warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Evita Azon to skoncentrowany nawóz krystaliczny przeznaczony do odżywiania oraz poprawy kondycji roślin uprawnych. Co warto wiedzieć o produkcie? Jak zwiększyć skuteczność ochrony upraw?

Opublikowano w Polecane

Na środowej sesji Rady Miasta prezydent Rafał Bruski zadeklarował, że Bydgoszcz więcej niż 790 zł + VAT za MWh w placówkach opiekuńczo-wychowawczych nie zapłaci, choć na fakturach jest stawka 1.334 zł + VAT. Sprawa najprawdopodobniej do sądu jednak nie trafi, bo w czwartek otrzymaliśmy oświadczenie od Enea, że zostaną podjęte działania, aby rozliczać samorządy według korzystnych dla nich zasad.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tematyka szczepień omawiana jest głównie w oparciu o pandemię COVID-19, pokazała ona jednak problem który nawarstwiał się w latach wcześniejszych – czyli rośnięcia w siłę ruchów antyszczepionkowych, które prowadziły do tego, że spadała wyszczepialność dzieci w obowiązkowy kalendarzu szczepień. Goszcząca na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy dyrektor bydgoskiego sanepidu przypomniała radnym, że ten problem też ma miejsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica