Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 10 maj 2023

W środę 3 maja na Starym Rynku w Bydgoszczy, tak jak to miało miejsce niemal co roku, odbyły się uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W pewnym sensie to już historia, ale wśród lokalnych polityków tematem do dyskusji kuluarowej stało się to, że poseł Tomasz Latos został poproszony o odczytanie listu od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który obecnie jest tylko posłem, nie pełniąc żadnej dodatkowej funkcji. Co istotne, głos wiceprezydent Bydgoszczy przewidziano dopiero na końcu wystąpień.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na zmiany wywołane pandemią COVID-19 Europa zareagowała przyspieszoną cyfryzacją. W tej chwili największym wyzwaniem są dla niej zagrożenia związane z wojną w Ukrainie i bezpieczeństwem energetycznym. UE odpowiada na nie m.in. solidarnością i zacieśnieniem współpracy z USA w obszarze energii. Jednocześnie intensyfikuje plany transformacji zakładającej osiągnięcie neutralności klimatycznej – wskazuje poseł Parlamentu Europejskiego i były przewodniczący PE, prof. Jerzy Buzek.

Opublikowano w Regionalne

Przez ostatnie lata za sprawą reform dotykających podatku dochodowego zmalały dochody samorządów, dlatego samorządy z regionu skipieniu w Ruchu Tak dla Polski zapraszają mieszkańców, aby 4 czerwca udali się na marsz organizowany w Warszawie przez Platformę Obywatelską. Jak tłumaczą – jest to marsz również w obronie samorządności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Człon w słowie ,,krypto” może wywoływać skojarzenia z kryptowalutami i w pewnym sensie można by pewnie tutaj znaleźć jakieś wspólne elementy technologiczne, to w praktyce oprócz wymiernego papierowego waloru filatelistycznego, mamy też jego wymiar cyfrowy, od wtorku mamy też grającą kryptopocztówkę z muzyką Fryderyka Chopina. Są to wynalazki, można powiedzieć też gadżety, które na świecie są już od pewnego czasu, Poczta Polska postanowiła w tą nową modę wejść.

Opublikowano w Magazyn

W 2020 roku rozpoczęła się modernizacja dworca kolejowego w Mogilnie, która miała zakończyć się na przełomie 2021 i 2022 roku. Mamy już maj 2023 roku i prace nie zostały ukończone, co więcej nic nie wskazuje, aby zakończyły się w najbliższym czasie. W tej sprawie, po wnioskach mieszkańców Mogilna, interweniuje posłanka Magdalena Łośko i senator Krzysztof Brejza.

Opublikowano w Inowrocław

Przez ostatnie dni właściwie niczego nowego jako opinia publiczna w sprawie pocisku, który spadł w Zamościu, kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy, się nie dowiedzieliśmy. Poseł Jan Szopiński skierował na drodze interpelacji siedem pytań w tej sprawie do ministra Mariusza Błaszczaka.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niemieckim Mannheim otwarto w weekend Ogród Miast Bliźniaczych, tę inicjatywę przygotowywano właściwie od 2021 roku. W ogrodzie znajdziemy m.in. ławkę podobną do tej z bydgoskiego Starego Rynku oraz roślinność zaczerpniętą z bydgoskich parków. Tematycznie Bydgoszcz prezentowana jest jako miasto muzyki i sztuki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica