Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 06 kwiecień 2023

Od lipca 2022 roku partie polityczne mają obowiązek publikowania rejestrów wpłat, aby w ten sposób zwiększyć jawność swoich finansów. Część partii znalazła jednak furtkę prawną i informuje tylko o osobach wpłacających powyżej 10 tys. zł. W dostępnym jawnie rejestrze znajdziemy z Bydgoszczy tylko jedno nazwisko, byłego radnego Mirosława Jamrożego, od kilku lat wiceprezesa w spółce Enea Pomiary.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wielki Post dobiega końca, dzisiaj przypada Wielki Czwartek, który rozpoczyna okres świętego Triduum Paschalnego – jest to dzień wspomnienia ostatniej wieczerzy, w czasie której Jezus Chrystus ustanowił sakrament kapłaństwa. Po wieczerzy Chrystus zapowiedział co nastąpi w kolejnych dniach mówiąc: Bierzcie i jedzcie z Tego wszyscy: to jest bowiem ciało moje, które za was będzie wydane.

Opublikowano w Regionalne

Przed tygodniem informowaliśmy o tym, że Ciech wystąpił do ratusza o wydanie decyzji środowiskowych dla planowanej budowy przy zakładach Soda Mątwy spalarni odpadów. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza wniósł do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o wyłączenie Urzędu Miasta Inowrocławia z postępowania, co w jego opinii ma służyć zachowaniu tranparentności.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 06 kwiecień 2023 13:44

Zmarła matka bydgoskiego biskupa

W wieku 86-lat zmarłą Longina Włodarczyk – matka ordynariusza diecezji bydgoskiej bp. Krzysztofa Włodarczyka. Informację o tym przekazał w środę przewodniczący Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki. Przeddzień Wielkiego Czwartku, dnia w którym bp. Włodarczyk odprawiał dla kapłanów Mszę Krzyżma, na pewno ma wymiar symboliczny.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Sąd Okręgowy skazał Wojciecha O., który 29 stycznia 2022 roku na wiecu zorganizowanym na Starym Rynku w Bydgoszczy zapowiadał, że będzie zabijał posłów, którzy zagłosują za zaostrzeniem przepisów przeciwko pandemii COVID-19. Za tamten wiec O. usłyszał wyrok roku i 8 miesięcy więzienia, bez możliwości zawieszenia kary oraz 15 tys. zł grzywny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica