Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 05 kwiecień 2023

Przez ostatnie miesiące w Wojskowych Zakładach Lotniczych kilka razy zmieniali się prezesi, na początku lutego z powodu konfliktów z załogą i wątpliwości co do sposobu zarządzania spółką, doszło do odwołania zarządu. W ubiegłym tygodniu komisja rekrutacyjna wybrała nowego prezesa. Trwa postępowanie na pozostałych członków zarządu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ten tydzień w kujawsko-pomorskim był na pewno dość obfity politycznie, bowiem tylu najważniejszych polskich polityków nie widzieliśmy dawno, z punktu widzenia Bydgoszczy gorzkie powinno być jednak to, że kluczowe wydarzenia odbywały się w Toruniu, wtorkowa wizyta Szymona Hołowni w Bydgoszczy i spotkanie otwarte z nim to właściwie jedyny istotniejszy akcent, taki na otarcie łez.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z oficjalną wizytą w Polsce przebywa prezydent Ukrainy Wołodymir Zelensi co ma wymiar symboliczny, bowiem z uwagi na toczącą się wojnę rzadko opuszcza on kraj, wizyta w Polsce była na kilka dni wcześniej zapowiedziana, Polskę spotkało też wyróżnienie wygłoszenia przez prezydenta Zelenskiego przemówienia do Polaków na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

Opublikowano w Regionalne

Golec uOrkiestra to jedna z gwiazd tegorocznych Dni Inowrocławia, które po przerwie powrócą na lotnisko Aeroklubu Kujawskiego. Najpierw przyjdzie jednak nieco poczekać, bowiem Dni Inowrocławia rozpoczną 8 czerwca, już dzisiaj inowrocławski ratusz poinformował o planach na tę imprezę.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 05 kwiecień 2023 15:13

Witamy Finlandię w NATO!

4 kwietnia Finlandia przystąpiła oficjalnie do NATO, tego dnia flagę tego kraju uroczyście podniesiono też na dziedzińcu Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Finlandia dysponuje jedną z najnowocześniejszych armii w Europie, co wynika z bezpośredniego sąsiedztwa z Rosją i życia w ciągłym napięciu. Wojska fińskie od dawna współpracowały z NATO, ale do tej pory kraj ten zachowywał neutralność. Zmieniło się to przed rokiem po rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przez lata było głośno o koncepcji portu rzecznego w Solcu Kujawskim, ostatnie miesiące to jednak starania o budowę nabrzeża po wschodniej stronie miasta, które pozwalałoby na przeładunki na Wiśle, co prawda w mniejszej skali niż w wypadku portu, ale jest to urealnianie planów, bowiem z uwagi już na wieloletnie opóźnienia planów związanych z kaskadyzacją Wisły, na żeglugę towarową, z dużego zdarzenia nie ma co liczyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

W walce z szarą strefą na rynku gier hazardowych w Polsce nie pomaga niska świadomość wśród samych graczy. 79 proc. z nich przyznaje, że korzysta z usług działających nielegalnie kasyn online – wynika z badania przeprowadzonego dla Stowarzyszenia Graj Legalnie. Chociaż jest to odsetek nieco niższy niż w poprzednim badaniu z 2020 roku, wciąż jest on niepokojąco wysoki i sprzyja rekordowym obrotom nielegalnej części rynku. To z kolei ma znaczące konsekwencje dla budżetu państwa i gospodarki.

Opublikowano w Magazyn
środa, 05 kwiecień 2023 06:42

UKW otwiera przyszłościowy kierunek

Od nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego pierwszy raz wystartuje kierunek Kognitywistyki na Wydziale Filozofii, przy wsparciu Wydziału Informatyki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28            

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica