Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 03 kwiecień 2023

W Solcu Kujawskim Lasy Państwowe posiadają Hotel ,,Dobre z Lasu” - w opinii kontrolerów z Najwyższej Izby Kontroli z powodu niegospodarnego zarządzania nim przynosił straty. Mowa o setkach tysięcy złotych rocznie na minusie. Hotel oprócz obsługi wydarzeń związanymi z Lasami Państwowymi jak np. szkolenia, świadczy też usługi komercyjne dla normalnych gości.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Niedzielę Palmową w kruszwickim amfiteatrze, po przerwie spowodowanej pandemią, zaprezentowano X. Misterium Męki Pańskiej, które wpisuje się w polską tradycję. Jak mówił obecny na miejscu bp. Radosław Orchowicz, to nie było przedstawienie, ale możliwość uczestnictwa w pewnej formie w wydarzeniach zapisanych w Ewangeliach.

Opublikowano w Kruszwica

- Nikt nie powinien, ani z lewa, ani z prawa robić figury politycznej z Ojca Świętego, którą by się przestawiało w zależności od interesu – powiedział w Chełmnie szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. W poniedziałek w województwie kujawsko-pomorsmik gości wielu parlamentarzystów Platformy, którzy spotykają się z samorządowcami, przedsiębiorcami, na wieczór natomiast w większych miastach mają miejsca spotkania dla mieszkańców. We wtorek w Toruniu będzie obradował Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej.

Opublikowano w Regionalne

Protesty we Francji i w Izraelu, zakaz sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 roku oraz Europa przygotowuje się na sezon gaśniczy. Zapraszamy na kolejne wydanie przeglądu zagranicznego.

Opublikowano w Magazyn

Władze Bydgoszczy zdecydowały się rozszerzyć zamówienie w PESA o kolejne 19 tramwajów niskopodłogowych co oznacza, że do końca 2025 roku Bydgoszcz powinna uzyskać 40 nowoczesnych tramwajów. Dla PESA to też wielkie zamówienie bo warte prawie 0,5 mld zł. W dużej mierze za nowe tramwaje planuje się zapłacić za środki pochodzące z Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 03 kwiecień 2023 14:39

Oficjalny profil miasta atakuje radnego opozycji

W piątek na oficjalnym profilu Miasta Bydgoszczy w serwisie Facebook ukazał się wpis atakującego radnego opozycji Jarosława Wenderlicha. Sprawa w pewnym sensie jest w dziejach bydgoskiego samorządu precedensowa, bowiem do tej pory nie wykorzystywano miejskich publikatorów, które funkcjonują za środki publiczne, do przedstawiania opozycji w negatywnym świetle.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mowa o krótkim odcinku, bo około 300 metrowym odcinku od Mostu Bernardyńskiego do Szpitala Zakaźnego, ale na pewno istotnym z uwagi na bliskie położenie starówki. Wykonawca powoli kończy prace, które zakończyć się powinny do końca kwietnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28            

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica