Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 26 kwiecień 2023

Na niemieckim portalu Hzwei, który w dużej mierze zajmuje się pisaniem o technologiach wodorowych, w ostatnim czasie ukazał się artykuł o wodorze na polskiej kolei. Jak na razie wodór to kwestia przyszłości, bowiem nie ma w seryjnej produkcji lokomotyw wodorowych, to szczególnie w Polsce mówi się o tym z dużym entuzjazmem za sprawą prototypu PESA.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 26 kwiecień 2023 22:52

Wydawcy i dziennikarze protestują

Setki milionów złotych rocznie wydają samorządy na propagandę. Wydają własne gazety, portale, telewizje, radia. Mieszkańcom przedstawiają zakłamany obraz rzeczywistości. Udają niezależne media informacyjne. Za to oszustwo płacą podatnicy.

Opublikowano w Regionalne

Wtorek 25 kwietnia 2023 roku wpisze się jako istotna data do relacji polsko-ukraińskich w województwie kujawsko-pomorskim. Tego dnia przedstawiciele Mroczy i Żółkiew podpisali list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy partnerskiej. To kluczowy krok dla ustanowienia takiego partnerstwa.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Tematem przewodnim ostatniego czasu w Koronowie jest licząca 13,5 tys. metrów kwadratowych plaża w Samociążku. Należy ona do koncernu energetycznego ENEA, który postanowił ją sprzedać – cena wywoławcza w akcji to 1,5 mln zł. Przez lata była ona dostępna publicznie, ale nowy właściciel może mieć inną koncepcję, dlatego głosy, aby plażę przejął samorząd.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Centralne Biuro Antykorupcyjne przedstawiło sejmowi sprawozdanie o działaniach operacyjno-procesowych, widoczny jest wzrost liczby zarzutów i podejrzanych w 2022 roku – główne typy podejmowanych działań dotyczą wyłudzania różnego rodzaju dotacji, oszustw na podatku VAT, nieprawidłowości przy przetargach, ale też jest wątek związany z mafią lekową. Jest też sytuacja związana z wprowadzeniem zmian w planie zagospodarowania przestrzennego w zamian za korzyść majątkową.

Opublikowano w Regionalne

Od 1 maja dojdzie do dość istotnych zmian w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej w Inowrocławiu, zmienią się przede wszystkim trasy niektórych autobusów. Dzisiaj MPK opublikowało nowe rozkłady, z którymi warto się zapoznać. Zmiany podyktowane są przede wszystkim szukaniem oszczędności i lepszą optymalizacją kursów.

Opublikowano w Inowrocław

Do samego przekazania należącego do Miasta Bydgoszczy szpitala jeszcze długa droga, w środę radni zobowiązali prezydenta Bydgoszczy, aby podjął kroki, które w przyszłości doprowadzą do sfinalizowania tego zamiaru. Dla Politechniki Bydgoskiej ta uchwała jest jednak konieczna, aby starać się o uruchomienie wydziału lekarskiego, który wystartować ma jesienią 2024 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pracownicy urzędów, w tym także wójtowie mogą otrzymywać refundację kosztów podnoszenia kwalifikacji. W gminie Białe Błota od kilku miesięcy dyskutuje się o studiach MBA, które zrealizował na koszt gminy wójt Dariusz Fundator. Są to jedne z droższych studiów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica