Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 21 kwiecień 2023

11 kwietnia Komisarz Wyborcy stwierdził wygaśnięcie mandatu radnej gminy Białe Błota Patrycji Harczenko, z powodu zrzeczenia się przez nią pisemnie funkcji, sprawowanej od wyborów w 2018 roku. Od radnych dowiadujemy się, że postanowiła przeprowadzić się wraz ze swoim partnerem do Holandii. Radny zgodnie z przepisami powinien być mieszkańcem gminy, której służy, w praktyce z tym bywa różnie, ale w tym wypadku była już radna sama złożyła rezygnację.

Opublikowano w Bydgoszcz

6 czerwca na stadionie Zawiszy Memoriał pamięci polskiej królowej Ireny Szewińskiej, odbędzie się po raz piąty. Memoriał pozwolił corocznym zawodom lekkoatletycznym organizowanym w Bydgoszczy awansować do prestiżowego grona World Athletics Continental Tour Gold. Będzie to trzeci z rzędu memoriał takiej rangi.

Opublikowano w Sport

Papa bitumiczna to jeden z najstarszych materiałów używanych do uszczelniania, renowacji dachów. Jeszcze do niedawna układanie na ciepło mało estetycznej papy na płaskich dachach było jedyną znaną i skuteczną metodą izolacji. Wciąż może być dobrym i tanim wyborem przy pokrywaniu dachów konstrukcji tymczasowych czy altany działkowej, ale w przypadku dachów przemysłowych warto zastąpić ją nowocześniejszymi i zdecydanie bardziej ekologicznymi rozwiązaniami. 

Opublikowano w Polecane

Wirus Covid-19 jest nadal obok nas, choć nauczyliśmy się na niego nie zwracać takiej uwagi jak wcześniej, choć nadal odpowiada on za zgony. Od połowy maja 2022 roku nie mamy w Polsce już stanu epidemii, ale stan zagrożenia epidemicznego, który jest administracyjnie łagodniejszym stanem. Być może z końcem kwietnia przestanie również i on obowiązywać, co może się wiązać ze zniesieniem maseczek w przychodniach, ale też będzie miało wpływ prawny na inne elementy naszego życia.

Opublikowano w Regionalne

Конгрес місцевих та регіональних влад,для вирішення питань, пов'язаних з відбудовою України, ініційований президентом України Володимиром Зеленським, зараз проходить у Києві, та має на меті вирішити питання, пов'язані відбудовою України. Серед учасників конгресу - мер міста Бидгощ Рафал Бруський, який представляє польську місцеву владу. Захід має міжнародний характер.

Węgierski rząd prowadzi politykę wobec konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, która jest daleka od tego co robią pozostali liderzy zachodniego świata. Taka polityka cieszy się poparciem społecznym na Węgrzech, rząd Wiktora Orbana w oficjalnym spocie nawet atakuję opozycję za to, że ta rozważa dostawę broni dla wsparcia Ukrainy. Przygotowaliśmy polskie tłumaczenie tego spotu.

Opublikowano w Magazyn

Historia marki Quiosque rozpoczęła się na początku lat 90. w salonie przy ulicy Długiej. Przez kolejne dekady zmieniały się trendy, handel przeniósł się głównie do galerii handlowych, po ponad 30 latach Quiosque to ponad 160 salonów w całej Polsce. Główna siedziba mieści się w budynku K3 przy Placu Kościeleckich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szczególnie w ostatnich latach, gdy borykaliśmy się z pandemią oraz teraz w czasie wojny w Ukrainie, spotykamy się ze zjawiskiem dezinformacji, która jest przecież też bronią. Teorie spiskowe, kłócące się z naukowymi faktami towarzyszą nam jednak od dawna. Z badaczem tego zagadnienia dr Marcinem Napiórskim będzie można się spotkać w sobotę w Młynach Rothera.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica