Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 20 kwiecień 2023

Urząd Lotnictwa Cywilnego podsumował 2022 rok – wszystkie polskie lotniska obsłużyły w nim blisko 41 mln pasażerów, czyli 83% ruchu z 2019 roku. Nie udało się zatem jeszcze wrócić do stanu sprzed pandemii COVID-19, która w sposób wyjątkowy dotknęła branżę lotniczą, ale widać znaczny progres, bo jak spojrzymy na dane z 2021 roku, to mamy wzrost o ponad 100% rok do roku. Nieco gorzej już wygląda na tym tle bydgoskie lotnisko.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 20 kwiecień 2023 16:04

Popularne chińskie marki opon

Kupno odpowiedniego ogumienia dopasowanego do danego pojazdu mechanicznego to bardzo ważna kwestia, mająca kluczowy wpływ na szeroko pojęty komfort, jak również bezpieczeństwo podróżowania. To opony stykają się z podłożem, więc od nich zależy trzymanie się podłoża, krótka droga hamowania oraz odprowadzanie wody. W zależności od panujących warunków, konieczne jest stosowanie opon letnich, zimowych albo alternatywnych wielosezonowych. Produkty tego rodzaju są oferowane w różnych klasach jakościowych i pochodzą od wielu producentów. Ostatnimi czasy można zauważyć znaczący wzrost zainteresowania oponami produkcji chińskiej. Warto uzyskać więcej informacji na temat chińskich firm zajmujących się dostarczaniem ogumienia.

Opublikowano w Polecane

Od poniedziałku do środy odbywały się zmagania żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, których organizatorem był Sztab Generalny Wojska Polskie oraz zlokalizowane w Bydgoszczy: Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych i 1. Brygada Logistyczna. W praktyce zatem gospodarzem Mistrzostw Polski była Bydgoszcz. W czwartek 20 kwietnia w 1. Brygadzie zlokalizowanej przy ulicy Powstańców Warszawy odbyły się uroczystości dekoracyjne.

Opublikowano w Sport
czwartek, 20 kwiecień 2023 15:42

W inowrocławskiej Solidarności bez zmian

Mariusz Kawczyński, który jest szefem Solidarności w Inowrocławiu od 2010 roku, tę funkcję będzie pełnił przynajmniej do 2028 roku. Walne zgromadzenie, które obradowało kilka dni temu, wybrało go na funkcję przewodniczącego po raz czwarty. Wybrano także członków pozostałych władz inowrocławskich.

Opublikowano w Inowrocław

Od wtorku 18 kwietnia formalnie trwają konsultacje społeczne koncepcji przebudowy Ronda Jagiellonów. Koncepcję zaprezentowano tydzień wcześniej, zakłada ona odnowienie wizualne ronda, powstanie infrastruktury rowerowej, lifting przejścia podziemnego oraz budowę 8 wind dla niepełnosprawnych i osób z problemami w poruszaniu się.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Kijowie odbywa się zainicjowany przez prezydenta Ukrainy Wołodymira Zelenskiego Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych, który poświęcony jest zagadnieniom związanym z odbudową Ukrainy. Wśród uczestników tego kongresu jest prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, będący reprezentantem polskich samorządów. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy.

Opublikowano w Regionalne

Z okazji przypadających 19 kwietnia 677 urodzin Bydgoszczy, na wspomnienie nadania w 1346 roku praw miejski przez króla Kazimierza III Wielkiego. Muzyka, Empatia, Solidarność, Dumna Historia, Stolica NATO w Polsce oraz Potencjał Logistyczny i związany z nim ważniejszy węzeł logistyczny w Europie – to bydgoskie wartości, którym poświęcony jest klip, do którego obejrzenia zapraszamy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Licząca powierzchnie 13,5 tys. metrów kwadratowych plaża w Samociążku budzi w ostatnim czasie spore emocje wśród mieszkańców. Właścicielem tego terenu jest państwowa spółka energetyczna Enea, która postanowiła ją sprzedać, co budzi obawy części mieszkańców gminy, że nowy właściciel inaczej zagospodaruje ten teren. Temu zagadnieniu była poświęcona też środowa nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
czwartek, 20 kwiecień 2023 07:43

Budowa przedszkola w Cielu na razie nie ruszy

Wójt Białych Błot unieważnił przetarg na budowę przedszkola w Cielu, w tej sprawie nie był wstanie dojść do porozumienia z radnymi, którzy uważali, że przyjęta koncepcja jest za droga oraz opiera się na nienajnowszych źródłach ogrzewania, co zdaniem większości radnych było rozwiązaniem optymalnym. Praktycznie oznacza to, że całe postępowanie przetargowe będzie musiało zostać przeprowadzone na nowo, co wydłuży cały proces inwestycyjny, ale może sprawić, że jak liczą na to radni – inwestycja będzie tańsza i bardziej ekologiczna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Marszałek Piotr Całbecki odpowiadając na pytania radnego Michała Krzemkowskiego przyznaje, że nadal wyraża zainteresowanie realizacją budowy linii kolejowej Solec Kujawski – Port Lotniczy Bydgoszcz – Trzciniec. Na dzisiaj w tej sprawie nie ma żadnych konkretów, nie ma nawet planów na najbliższe lata przygotowania dokumentacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica