Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 17 kwiecień 2023

W czwartek Komisja TRAN przyjęła w imieniu Parlamentu Europejskiego stanowisko, w którym wskazano ujęcie Bydgoszczy jako węzła sieci bazowej TEN-T, co otworzyć może drogę do pozyskania większej ilości środków europejskich na rozwój bydgoskiego węzła. To na pewno punkt przełomowy, ale też przestrzegałbym przed fetowaniem sukcesu, bowiem jeszcze długa droga przed nami.

Opublikowano w Bydgoszcz

W dzisiejszym Przeglądzie Zagranicznym przyjrzymy się prorosyjskiemu zwrotowi Węgier, skazaniu lidera prorosyjskiej opozycji w Mołdawi, a także temu jakie jest poparcie w poszczególnych państwach UE dla neutralności klimatycznej kontynentu. Zaczniemy jednak od Watykanu.

Opublikowano w Magazyn

Niekontrolowany import taniego zboża z Ukrainy uderzył gospodarczo w polskich producentów, którzy mieli problemy ze sprzedażą swojej produkcji. Ta sytuacja doprowadziła m.in. do dymisji byłego już ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka. Dzisiaj Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła nabór wniosków na pomoc finansową dla rolników poszkodowanych tą sytuacją.

Opublikowano w Regionalne

Przedłużanie włosów na ultradźwięki sprawia, że fryzura jest bardziej objętościowa i dłuższa. Ta metoda stała się bardzo popularna, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo oraz długotrwałe efekty z niezauważalnymi łączeniami. Przedłużanie w taki sposób wymaga zakupu odpowiednich produktów. Jak wybrać najlepsze włosy do przedłużania na ultradźwięki? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Opublikowano w Polecane

W ostatnich latach funkcjonowanie formacji młodzieżowych przy partiach politycznych, przynajmniej w Bydgoszczy, weszło w pewien marazm. Patrząc na to co się działo w niedalekiej przeszłości, to dzisiaj aktywność ta jest znikoma. W poniedziałek w Bydgoszczy swoją działalność zainaugurowała nowa formacja młodzieżowa Platformy Obywatelskiej – Nowa Generacja, w obecności liderów bydgoskiej PO.

Opublikowano w Bydgoszcz

Likwidacja linii autobusowej nr 20, zmiana tras 4 linii oraz nowe priorytety na liniach – takie zmiany już od 1 maja wejdą w życie w inowrocławskim MPK. Ma to przynieść miastu oszczędności, bowiem w dobie inflacji utrzymanie komunikacji miejskiej jest coraz bardziej deficytowe. Władze Inowrocławia tłumaczą, że starają się głównie szukać oszczędności poprzez lepszą synchronizację rozkładów, aby uniknąć dublujących się autobusów. Czas pokaże, czy faktycznie będzie to poprawa oferty przewozowej.

Opublikowano w Inowrocław

Za kilka tygodni powinna zakończyć się rozpoczęta w ubiegłym roku przebudowa budynku małego dworca, który pełnić będzie głównie rolę poczekali – Bydgoszcz Zachód. PKP PLK planuje również przebudować w nieco dalszej przyszłości perony, głównie z myślą o osobach z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Przy tej okazji spodziewać możemy się też liftingu peronów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kwietniu prowadzone są konsultacje Strategii dla Metropolii Bydgoszcz, w zaprezentowanym projekcie dokonano wstępnego podziału ponad 110 mln euro dedykowanego na inwestycje w ZIT Bydgoszczy. Planuje się z tych środków przeprowadzić też I etap. Nie jest to jeszcze ostateczny dokument, ale pokazuje na pewno jakie są intencje władz Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica