Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 kwiecień 2023

Polska Grupa Gazownictwa planuje zmodernizować gazociąg Świecie – Bydgoszcz – Janikowo – Kruszwica, przedmiotowa modernizacja ma polegać na na trzykrotnym zwiększeniu średnicy, co przełoży się na większą ilość transportowanego gazu. Z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski inwestycja jest ważna, mieszkańcy Jacewa obawiają się jednak zbyt bliskiego sąsiedztwa z trzykrotnie większym gazociągiem.

Opublikowano w Inowrocław

Przed świętami w toruńskich Jordankach odbyła się XXX edycja Welconomy Forum in Toruń, którego gościem był m.in. premier Mateusz Morawiecki, obecny był też były premier Jerzy Buzek czy były prezydent Bronisław Komorowski. Toruń stał się miejscem ważnych debat, na czym zyskał prestiżu. Powinniśmy mieć jednak świadomość, że zrzucają się na to mieszkańcy całego województwa, choć przy wykorzystaniu środków unijnych, ale dedykowanych całemu kujawsko-pomorskiemu.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek obradowała Komisja TRAN Parlamentu Europejskiego, odpowiedzialna za infrastrukturę. Głównym punktem dyskusji był raport przygotowany przez europosłów Barbarę Thaler oraz Domique Riqueta w sprawie rewizji sieci TEN-T. W czasie tego posiedzenia głosowana była poprawka w sprawie uznania Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej TEN-T, która zyskała akceptację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tytuł jest nieco prowokacyjny, bowiem nie ma czegoś takiego jak Londyn Informuje, a to dlatego, że w 2011 roku kolebka parlamentaryzmu wypowiedziała wojnę ,,hall newspapers” (gazetom ratuszowym), bowiem dostrzeżono jak poważne niesie to zagrożenia dla demokracji, głównie uderzając w niezależne media. Ministerstwo odpowiadające za angielską samorządność uznało również, że tego typu wydawnictwa to marnowanie publicznych funduszy, które powinny być przeznaczone na realizację ważniejszych dla mieszkańców usług. W angielskim porządku wydawanie czegoś w stylu ,,Bydgoszcz Informuje” nie jest możliwe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica