Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 09 marzec 2023

Przed tygodniem ceny biletów kolejowych zgodnie z zapowiedzią rządu nieznacznie spadły, eksperci obawiają się jednak, że wkrótce i tak bilety będą musiały podrożeć, a ma być to cena za utrzymywanie monopolu PKP Interciy. Dr Jakub Karnowski z Towarzystwa Ekonomistów Polskich zaznacza, że w krajach europejskich, gdzie dopuszczono w pełni wolną konkurencję bilety staniały, na dodatek wzrosła częstotliwość pociągów. Ponownie wracamy do tego tematu, bowiem przez Bydgoszcz i Inowrocław z Trójmiata do Pragi chce jeździć czeski przewoźnik RegioJet.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po emisji reportażu z cyklu ,,Bielmo” na antenie stacji TVN24, z którego wynikać mogło, że papież Jan Paweł II mógł być świadomy zjawiska pedofilii w Kościele, nawarstwiła się dyskusja o ocenie tej postaci. Z apelem o rozwagę w wyrażaniu ocen wyraził się przewodniczący Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki.

Opublikowano w Regionalne

Niektórzy piszą o nim jak o słynnym pianiście, nam lokalnie jest trudno używać tego zwrotu, bowiem Rafał Blechacz to człowiek stąd absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej, o którym głośno zrobiło się w 2005 roku gdy wygrał XV Międzynarodowy Konkurs Chopinowski. Dzisiaj dla znawców muzyki Blechach jest gwiazdą o światowym formacie.

Opublikowano w Inowrocław

Zajezdnia tramwajowa przy ulicy Toruńskiej powstała pod koniec lat 50. XX wieku, po tym czasie wymaga ona remontu, a także dostosowania do współczesnych tramwajów, bowiem nie projektowano jej pod potrzeby niskopodłowych tramwajów, których w bydgoskiej flocie jest coraz więcej, a najprawdopodobniej za kilka lat będą stanowić jej całość. Ratusz ogłosił przetarg na modernizację zajezdni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rocznie w gminie Białe Błota przybywa około 700 mieszkańców – Budowa nowego przedszkola jest niezbędna – mówi Patrycjusz Migawa, który odpowiada za edukację w gminie. O koncepcji budowy przedszkola w Cielu mówi się od wielu lat, gdy jeszcze wójtem była Katarzyna Kirstein-Piotrowska, ale brakowało na to pieniędzy. Dzień przed Wigilią ogłoszono przetarg, pojawia się jednak problem z jego rozstrzygnięciem, istnieje bowiem spora rozbieżność między wójtem i większością radnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wielu miesięcy trwa modernizacja odcinka kolejowego Sochaczew - Swarzędź z przebudową stacji w Kutnie, z tego powodu ruch pociągów przez Kutno został ograniczony, większość pociągów z Bydgoszczy jeździ objazdem przez Toruń Wschodni i Iławę, a dalej magistralą Trójmiasto – Warszawa. PKP Intercity zapowiada, że w tym roku wszystko wróci do sytuacji sprzed przebudowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP