Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 20 marzec 2023

Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiejsze wydanie Przeglądu Zagranicznego będzie zdominowane przez ubiegłotygodniową sesję Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, w czasie której podjęto przełomowe stanowisko w sprawie dążenia do neutralności klimatycznej Unii. To też będzie nasz główny temat, ale najpierw trzeba wspomnieć o wydanym przez Międzynarodowy Trybunał Karny nakazie aresztowania wobec Władimira Putina, który dotyczy przede wszystkim uprowadzania ukraińskich dzieci w trakcie działań wojennych.

Opublikowano w Magazyn

W niedzielę odbyły się uroczystości 42. rocznicy Bydgoskiego Marca 1981 roku – przypomnienie wydarzeń, które rozpoczęły się od strajku chłopskiego okupacyjnego przy ulicy Dworcowej, przez pamiętną sesję Wojewódzkiej Rady Narodowej, gdy działaczy Solidarności siłą wyrzucono z dzisiejszego budynku Urzędu Wojewódzkiego, przez groźbę strajku generalnego w całym kraju, z finałem jakim była rejestracja chłopskiej Solidarności, co było od początku kluczowym postulatem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Historia 53-latka z Inowrocławia jest dość nietypowa – mężczyzna ten został skazany na 105 dni kary więzienia za kradzież. Przed organami ścigania udawało mu się ukrywać za granicą, po powrocie do kraju wdarł się w awanturę z sąsiadem i wezwał policję, co skończyło się jego zatrzymaniem i osadzeniem w więzieniu. Być może złym doradcą w tej sytuacji był alkohol.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 20 marzec 2023 06:16

Bydgoski Szpital Miejski kolejny rok na plusie

Za nami próba konsolidacji szpitali uniwersyteckich Biziela i Jurasza w Bydgoszczy przez rektora UMK, do której ostatecznie niedopuszczono, której celem było poprawienie wyników finansowych obu placówek, które z roku na rok są na minusie – na koniec 2019 roku zadłużenie Jurasza przekraczało 175 mln zł. Takich problemów nie ma Wielospecjalistyczny Szpital Miejski podległy prezydentowi Bydgoszczy, gdzie zobowiązania są spłacane w wymaganym terminie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?