Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 10 marzec 2023

Jeszcze kilka miesięcy temu obawiano się, czy ograniczenia w imporcie rosyjskiego gazu, a nawet jego całkowite zaprzestanie sprawi, że przetrwamy zimę. Aura okazała się niezbyt mroźna, natomiast całe to napięcie międzynarodowe uzmysławia nam jak ważna jest dywersyfikacja dostaw i infrastruktura magazynowa. Od kilku lat trwa przygotowanie dużej inwestycji magazynowej na Kujawach, ostatnio RDOŚ w Bydgoszczy wydało dla niej decyzję środowiskową.

Opublikowano w Regionalne

 

W rozstrzygniętym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego konkursie nie znajdą się środki na wsparcie organizacji jesiennego Festiwalu Prapremier w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Wydarzenie odbędzie się zatem znowu głównie dzięki dotacji od Miasta i Województwa. W środowisku teatralnym oraz wśród lokalnych polityków nie brakuje jednak głosów, że bydgoski Festiwal Prapremier jest na cenzurowanym ministerstwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posłowie Robert Winnicki i Krzysztof Bosak nie są już członkami Stowarzyszenia Marsz Niepodległości – wynika z decyzji sądu rejestrowego KRS. Funkcję prezesa nadal pełni Robert Bąkiewicz, którego Bosak i Winnicki chcieli z tej funkcji usunąć. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości to formalnie organizator odbywających się corocznie 11 listopada Marszów Niepodległości, wydawca Mediów Narodowych w internecie, otrzymujący spore dotacje państwowe.

Opublikowano w Magazyn

Jak prezentuje się tabela I ligi żużlowej na chwilę przed sezonem? Fani zespołu Polonia Bydgoszcz mogą być zadowoleni, ponieważ drużyna rozpoczyna żużel w I lidze. Dowiedz się, jak wygląda terminarz zawodów, skład Poloni na ten sezon oraz możliwości zakładów bukmacherskich.

Opublikowano w Polecane

W biblijnej księdze proroka Habakuka zapiano ,,kamień ze ściany zawoła”, te słowa w językach: polskim, hebrajskim, angielskim i niemieckim wołać będą teraz z Lapidarium zlokalizowanym przy ulicy Libelta w Inowrocławiu. Lapidarium to najprościej mówiąc miejsce wspominające społeczność żydowską.

Opublikowano w Inowrocław

FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP