Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 21 luty 2023

Виступаючи у Варшаві, президент США Джо Байден висловив велику подяку за боротьбу українського народу за демократію.

W Arkadach Kubickiego odbyło się publiczne wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, które było w sposób szczególny dedykowane do Polaków, w uznaniu zaangażowania jakie niosą w pomocy dla Ukrainy. Niecały rok temu również miało miejsce publiczne wystąpienie amerykańskiego prezydenta w Polsce, dwie jego wizyty w tak krótkim czasie, to swego rodzaju symbol.

Opublikowano w Regionalne

Do końca lutego obowiązuje aneks, który według stawek z 2022 roku zakładał rozliczenie usług przewozowych świadczonych przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne. Najprawdopodobniej na dniach zostanie zawarta już wieloletnia umowa, która obowiązywałaby do końca 2032 roku. Strony uzgodniły bowiem stawki – będą one wyższe niż proponował jeszcze w styczniu na sesji Rady Miasta prezydent Rafał Bruski, ale też mniejsze niż postulowały organizacje związkowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden niespodziewanie odwiedził Kijów, ta wizyta była bowiem ze względów bezpieczeństwa utrzymywana w tajemnicy. Bezpieczeństwo nie pozwala latać na Ukrainę samolotem, dlatego głównym środkiem transportu dla gości dyplomatycznych stała się kolej. Prezydent Joe Biden pojechał do Kijowa pociągiem z terytorium Polski. Wagon którym podróżował został zmodernizowany w Bydgoszczy przez PESA.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kiedyś po Inowrocławiu jeździły tramwaje, to jednak już dość stara historia, bowiem ostatnia linia została zlikwidowana w 1962 roku. O tym, że po tym mieście jeździł w przeszłości transport szynowy przypominał tramwaj 4N, który został kupiony ze Szczecina i eksponowany był w różnych miejscach inowrocławskiej starówki. Portal transport-publiczny.pl informuje, że został on jednak na szkodę Inowrocławia przywłaszczony.

Opublikowano w Inowrocław

Na jutrzejszej sesji Rady Miasta radni mają głosować nad propozycją wprowadzenia biletów okresowych na Park&Ride, nie jest to żadna rewolucja, ani duża zmiana jak próbują przedstawiać to ratuszowe media, to jest jedynie wyciszenie dyskusji do pierwszych dni kwietnia, jak w życie wejdą proponowane zmiany. Tyle jednak o jutrzejszej sesji, chciałbym natomiast więcej uwagi poświęcić na spojrzenie systemowe na problematykę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jesteśmy w procedurze unijnego trilogu, czyli Komisja Europejska wraz z Parlamentem Europejskim oraz Radą Unii Europejskiej (rządami państw narodowych) przygotowują rewizję sieci TEN-T. W propozycji Komisji Europejskiej z grudnia 2021 roku, która jest punktem wyjścia do prac w trilogu Bydgoszcz jest traktowana nadal jako węzeł sieci kompleksowej, choć mamy potencjał na sieć bazową. Dlaczego Komisja Europejska nie uwzględnia potencjału Bydgoszczy?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31