Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 05 styczeń 2023

Od niedzieli na 11 liniach bydgoskiej komunikacji miejskiej jeździ nowy przewoźnik Mobilis. Pierwsze wrażenia bydgoszczan są bardzo pozytywne, w końcu jeżdżące od kilku lat autobusy zastąpiły zupełnie fabryczne nowe, mamy zatem widoczny efekt nowości. Nowe autobusy to także w praktyce mniejsza emisja CO2 do atmosfery, stąd też wymianę taboru odczują w jakimś stopniu także nasze płuca, także tych którzy autobusami nie jeżdżą. Inna kwestia jest taka, że pierwotne plany zakładały jeszcze bardziej ekologiczny tabor.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 05 styczeń 2023 21:44

Jakie właściwości ma płyta gazowa?

Płyta gazowa stanowi najczęściej spotykane rozwiązanie w polskich kuchenkach. Zawiera tradycyjne palniki gazowe z rusztami podtrzymującymi naczynia nad płomieniami. Do tradycyjnych płyt gazowych wykorzystuje się gaz ziemny lub propan-butan z butli. Z czego dokładnie wynika popularność płyt gazowych i dlaczego wciąż konkurują one z nowoczesnymi płytami indukcyjnymi?

Opublikowano w Polecane

W Sylwestra dojść miała do bójki pomiędzy lekkoatletami – uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich Jakubem Krzewiną i młodym sportowcem Sebastian Urbaniakiem, który z obrażeniami trafił do szpitala. Poniesione obrażenia najprawdopodobniej wyeliminują go z tego sezonu. Do zdarzenia miało dojść do Kruszwicy, skąd obaj pochodzą.

Opublikowano w Kruszwica

Data 5 stycznia cieszy się w Inowrocławiu szczególną czcią, tego dnia kpt. Paweł Cyms, jeden z dowódców Powstania Wielkopolskiego postanowił wyłamać się i zdecydował o szturmie na broniony przez Niemców Inowrocław. Walki były krwawe, ale zakończyły się wyzwoleniem Inowrocławia, który już od tego momentu w niemieckie ręce nie powrócił. Coraz głośniej historycy przyznają, że decyzja kpt. Cymsa, która doprowadziła do wyzwolenia strategicznego miasta, miała istotny wpływ na sukces Powstania Wielkopolskiego.

Opublikowano w Inowrocław

21.126 – tyle osób głosowało w X edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, to o 14% więcej niż przed rokiem. W praktyce będą to nowe inwestycje o łącznej wartości około 16 mln zł. Z racji tego, że każdy mieszkaniec mógł głosować w różnych kategoriach, oddano ponad 71 tys. głosów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Odcinek autostrady A1 pomiędzy Toruniem i Włocławkiem (35 km) zostać ma poszerzony do trzech pasów ruchu, ma to związek z faktem, że w jego przebiegu biec będzie również droga ekspresowa S10, która we Włocławku odbije na Warszawę.

Opublikowano w Regionalne

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich organizuje się aukcje na najkrótsze tablice rejestracyjne, które stały się symbolem statusu majątkowego swoich posiadaczy. Dla przykładu za tablicę dubajską ,,DB5” hinduski biznesmen zapłacił około 34 mln złotych. W Polsce indywidualną tablicę jest łatwiej zdobyć, choć cena rejestracji takiego pojazdu jest kilkukrotnie wyższa niż w przypadku standardowej rejestracji. Jak się okazuje z tablicą ,,0000” (wcześniej znajduje się oznaczenie województwa) lansuje się radny Zdzisław Tylicki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30