Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 07 wrzesień 2022

Za rok odbędą się wybory parlamentarne, które mogą zdecydować o poważnym przetasowaniu na polskiej scenie politycznej na kolejne lata, ale też o konkretnych karierach – obecni parlamentarzyści, którzy nie obronią mandatów mogą wypaść nawet na stałe z polityki, ci co mandaty uzyskają natomiast mogą zabezpieczyć swój byt polityczny. W tej sytuacji nie można wykluczyć, że walka będzie bardzo brutalna, zresztą warto przypomnieć, że już przed trzema laty mieliśmy chociażby sprawę z nagrywaniem jednej z kandydatek.

Opublikowano w Regionalne

Jeśli lubisz klasyczny, casualowy styl, z pewnością masz w swojej szafie czarne i białe ubrania. Chociaż te barwy są bardzo uniwersalne i pasują każdemu, mogą się nam zwyczajnie znudzić. Wtedy z pomocą przychodzą różne odcienie z rodziny bladej żółci i pokrewnych, takie jak beżowy, piaskowy, ecru czy śmietankowy.

Opublikowano w Polecane

Na przełomie 2023 i 2024 roku zamówiony przez Polskę system obrony powietrznej średniego zasięgu Patriot ma osiągnąć gotowość operacyjną. Elementy dostarczane przez Raytheon Missiles & Defense są już w kraju, a w październiku br. rozpocznie się proces ich integracji i testów. Z dostawami w terminie zdążyły też polskie spółki sektora obronnego, które były odpowiedzialne za produkcję kluczowych komponentów systemu Patriot. – Współpraca przy I fazie programu Wisła przebiegała bardzo dobrze – mówi Caroline Touchstone z Raytheon Missiles & Defense. Amerykański koncern chce uczestniczyć też w II fazie tego programu, którą otworzyło zapytanie ofertowe (LOR) wystosowane do rządu USA w maju br.

Opublikowano w Magazyn

W dobie płatności elektronicznych może kusić możliwość płacenia za zakupy za środki z nie swojego konta, trzeba się jednak w takim wypadku liczyć z karą nawet 10 lat więzienia. Taka kara grozi mieszkańcowi Inowrocławia, który zabrał kartę bankomatową kolegi, a następnie postanowił z niej korzystać.

Opublikowano w Inowrocław

PESA Bydgoszcz dostarczy pięć elektrycznych zespół trakcyjnych dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dzisiaj wybrano najkorzystniejszą ofertę w tym przetargu PESA Bydgoszcz na kwotę ponad 172,1 mln zł. Postępowanie przetargowe toczyło się od lutego.

Opublikowano w Regionalne

Lakoniczne informacje i brak konkretów – to główne zarzuty jakie do rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika kierują jednym głosem partnerzy biorący udział w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego – są to reprezentanci rządu (wojewoda), samorządu (marszałek), pracodawców oraz związki zawodowe reprezentujące pracowników. Stanowisko WRDS ma charakter listu otwartego.

Opublikowano w Bydgoszcz

O wsi Pień w podbydgoskiej gminie Dąbrowa Chełmińska zrobiło się ostatnio głośno nie tylko w Polsce, ale za sprawą mediów popularnonaukowych na całym świecie. Archeolodzy odnaleźli w tej wsi grób kobiety z XVII wieku, której szyję dociskał metalowy sierp. Wierzono, że sprawi on, że nie ucieknie ona z grobu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie