Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 30 wrzesień 2022

W czwartek był ostatnim dniem działalności ,,Vegabu”, wegetariańskiej restauracji przy ulicy Długiej, która działała przez trzy lata. O kłopotach informują też właściciele urokliwej kawiarni Fanaberia, którzy na razie ograniczają godziny urzędowania. Pokazuje to jednak, że z problemami przyjdzie się mierzyć również innym biznesom z branży gastronomicznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

2 miliony i 27 tys. - tylu mieszkańców miało województwo kujawsko-pomorskie wiosną ubiegłego roku, gdy Główny Urząd Statystyczny przeprowadzał Narodowy Spis Powszechny, to o 70 tys. mniej niż podczas Narodowego Spisu Powszechnego w 2021 roku.

Opublikowano w Regionalne

Podczas konferencji prasowej radni Koalicji Obywatelskiej i Porozumienia Ryszarda Brejzy mówili, że trudna sytuacja finansów miasta, konieczność oszczędzania na usługach publicznych, a także podnoszenia opłat lokalnych, to skutki decyzji jakie podejmuje rząd obniżając dochody samorządów.

Opublikowano w Inowrocław

Od jutra – 1 października zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej, zmniejszenie liczby kursów autobusów podyktowane jest brakami kadrowymi w MZK, drogowcy postanowili jednak też wprowadzić ograniczenia w tramwajach, które najdotkliwiej dotkną linie nr 1 łączącą Wilczak z Myślęcinkiem. W czwartkowe popołudnie Rada Osiedla wraz z Bydgoskim Ruchem Miejskim zorganizowali happening w ramach pożegnania tramwaju nr 1, jednocześnie apelując o częściową zmianę decyzji ZDMiKP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niemiecki przewoźnik Lufthansa miał do 2020 roku istotny wpływ na generowanie nowych rekordów liczby pasażerów obsługiwanych przez bydgoskie lotnisko, jednocześnie zapewniał Bydgoszczy skomunikowanie z hubem przesiadkowym we Frankfurcie. Wszystko zmieniło przyjście w marcu 2020 roku pandemii COVID-19 do Europy, która mocno zachwiała tym przewoźnikiem, od tego czasu samoloty Lufthansy w Bydgoszczy nie lądowały.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: