Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 28 wrzesień 2022

Gdyby chcieć utrzymać obecną siatkę komunikacji miejskiej konieczne byłoby zwiększenie jej finansowania o ponad 40 mln zł w 2023 roku – dowiadujemy się od przedstawiciela ZDMiKP, wzrost kosztów wynika ze wzrostu cen paliwa, energii którą trudno jest dzisiaj oszacować, a także kilkunastoprocentowej inflacji. Nie jest tajemnicą, że planowane od soboty cięcia w rozkładach przyniesie też oszczędności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Modernizacja linii kolejowej nr 201 to kluczowa sprawa dla rozwoju Bydgoskiego Węzła Logistycznego, wpłynie ona bowiem na znaczne zwiększenie możliwości przewozowych z portów Gdyni, ale też w Gdańsku. O tym jak jest to ważne pokazuje ostatni okres, gdy ograniczenia infrastrukturalne utrudniają dostawy węgla w kraj.

Opublikowano w Regionalne

- To ważny i przełomowy moment dla Kruszwicy - mówi Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz w wywiadzie z portalem MojaKruszwica.pl. W rozmowie pytamy m.in. o termin inwestycji oraz obwodnicę Kruszwicy.

 

Opublikowano w Kruszwica

W lipcu Centrum Legislacyjne Rządu opublikowało projekt specustawy, która ma rozwiązać problem czterech wielkoobszarowych terenów skażonych, w tym również terenów po bydgoskim Zachemie. Działania w tym kierunku są oczekiwane od wielu lat, problemem są jednak pieniądze.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie uznania ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy za drogę wojewódzką. Wniósł o to prezydent Bydgoszczy, jak czytamy z uzasadnienia do uchwały, rozważane jest pozyskanie funduszy europejskich na jej modernizację. Zanim dojdzie do zmiany statusu tej drogi minie nieco czasu, najprawdopodobniej formalnie nastąpi to na przełomie roku – formalnie bowiem zarządzenie wydaje GDDKiA.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: