Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 26 wrzesień 2022
wtorek, 27 wrzesień 2022 00:46

Na sejmiku dużo emocji wokół Emilianowa

Dzisiaj w Samorządzie Wojewódzkim budowę terminalu intermodalnego Bydgoszcz-Emilianowo popierają już niemal wszyscy, Sejmik Województwa uchwalił nawet w budżecie milion złotych na objęcie udziałów w spółce budującej terminal, chcąc w ten sposób wesprzeć inwestycje, o co zabiegał radny Roman Jasiakiewicz. Główny udziałowiec tej spółki – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa na razie tego akcesu do spółki Samorządu Kujawsko-Pomorskiego nie przyjął – o czym pisaliśmy w sierpniu – wczoraj (25 września) Sejmik Województwa zajął w tej sprawie stanowisko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z ,,Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” PKP PLK chce zmodernizować przejście podziemne na dworcu kolejowym Nakło nad Notecią. Inwestycja ma przede wszystkim ułatwić integrację różnych form transportu.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W pierwszej połowie września Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydała decyzję środowiskową dla modernizacji ,,magistrali węglowej” na obszarze Inowrocławia, ale nie tylko – dokładniej mowa o LCS Inowrocław. Jest to może niespecjalnie głośna, ale robiąca wrażenie inwestycja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że jest blisko finalizacja wieloletniej umowy z przeciwnikami kolejowymi - mówimy o dokumentach, które będą regulowały zasady do połowy grudnia 2030 roku. Najbliżej jest finalizacja umowy z Arrivą.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec lipca w Solcu Kujawskim zacumowana została jednostka promowa, zbudowana dla obsługi połączenia promowego Czarnowo – Solec Kujawski (łączącego drogi krajowe nr 80 i 10). Jak dowiadujemy się z informacji marszałka przygotowanej dla radnych wojewódzkich, warunki hydrologiczne nie pozwoliły dokończyć do dzisiaj odbiorów jednostki, a bez tego nie będzie mogła ona przewozić pasażerów i pojazdów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ustanowienia maksymalnej ceny dla odbiorców samorządowych na poziomie 618,24 zł za 1 MWh chce Ministerstwo Aktywów Państwowych, którym kieruje wicepremier Jacek Sasin. Wicepremier chce też opodatkować spółki energetyczne od nadzwyczajnych zysków. Nie jest to jednak na razie stanowisko całego rządu, niektórzy twierdzą nawet, że to element rozgrywki wewnątrz rządu. Sasin chce, aby Rada Ministrów tą sprawą zajęła się jutro (27 września).

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: