Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 25 wrzesień 2022

Gdy 8 lat temu tworzono w kujawsko-pomorski pierwszy raz Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to było sporo emocji i wielka batalia, która zakończyła się ostatecznie ZIT-em bydgosko-toruńskim, choć bydgoskie środowiska chciały tworzyć ZIT samodzielnie. Kolejne lata pokazały, że była to trochę sztuczna współpraca, dlatego w perspektywie 2021-2027 Bydgoszcz oraz Toruń będą tworzyć osobne ZIT-y. Przed tygodniem odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Sterującego ZIT – na razie jednak nie ma pieniędzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Miał być trybunał Norymberga 2.0 i pozwy przeciwko rządom za walkę z COVID-19, zamiast tego datki zbierane na ten pozew wykorzystano np. na spłatę prywatnego kredytu mieszkaniowego aktywisty Reinera Fuellmicha, o czym głośno w zachodnich mediach. Fuellmich po polskim Sejmie oprowadzany był przez posła Grzegorza Brauna. Fuellmich występował też jako ekspert na zespole parlamentarnym, założonym przez posłą Brauna, który nazywano propagandowo jako ,,komisja śledcza”, o której głośno było w mediach rosyjskojęzycznych, które chciały pokazać Polskę jako kraj gdzie łamane są prawa człowieka.

Opublikowano w Magazyn

Obecnie Polska i Niemcy są członkami NATO, czyli tworzą jeden sojusz wojskowy, zdaniem prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Karola Nawrockiego na Niemców powinniśmy uważać, aby nie przysłonili nam żywotnych interesów. Takie sformułowania padły w środę podczas uroczystości odsłonięcia tablicy Wincentyny Teskowej, patronki ulicy przy której znajduje się bydgoska delegatura IPN.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie