Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 02 wrzesień 2022

Dzień 3 września w Bydgoszczy jest bardzo ważną datą jeżeli chodzi o walkę o prawdę historyczną. W dniach 3 i 4 września wycofujące się przez Bydgoszcz wojska ostrzelali z budynków niemieccy dywersanci, doszło na terenie miasta do walk, dzisiaj wiemy, że w tych dniach zginęło około 365 osób, w tym głównie cywilów. Niemiecka propaganda mówiła o 58 tys. ofiar (co jest niewiarygodne, bowiem oznaczałoby 1/3 populacji miasta) i uknuła sformułowanie ,,Bydgoskiej krwawej niedzieli”, z którym wciąż troszcząc się o prawdę historyczną musimy walczyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przez cały sierpień w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 4,8 tys. zakażeń na COVID-19, to o 160% więcej niż przez cały lipiec, to największa liczba zakażeń od marca. Jednocześnie w ostatnich dniach miesiąca widoczny był lekki spadek dynamiki, być może zatem sierpień był miesiącem kulminacyjnym kolejnej fali – tę narrację mogą potwierdzać dane przedstawione na poniedziałkowej sesji sejmiku przez przedstawicielkę NFZ.

Opublikowano w Regionalne

Globalizacja rynków, a także konieczność integracji łańcuchów logistycznych sprawiły, że na znaczeniu zyskał transport ładunków drogą morską. Dużą popularnością cieszą się przewozy czarterowe, które można realizować w nieregularnych odstępach czasowych, w wielu relacjach geograficznych oraz statkami o różnej wielkości, w tym specjalistycznymi jednostkami. O czym należy pamiętać, podpisując umowę na takie usługi?

Opublikowano w Polecane

We wrześniu rozpoczyna się sezon szczepień przeciwko grypie, jak pokazują zestawienia Polska należy do państw, gdzie zainteresowanie szczepień w Unii Europejskiej jest jednym z najniższych. Zdaniem Polskiego Instytutu Ekonomicznego skutki zachorowań na grypę w Polsce rocznie to ok. 3,1 mld zł, szczepienia są zaś elementem walki z nimi, ale przede wszystkim z negatywnymi skutkami dla zdrowia takiej infekcji.

Opublikowano w Magazyn

Wczoraj przypadała dość symboliczna data 1 września – powrót dzieci do szkół oraz kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. W Bydgoszczy zanosiło się jednak na jeszcze jedno ciekawe wydarzenie, otwarcie ofert w przetargu na dostawę energii dla Bydgoskiej Grupy Zakupowej, czyli nie tylko dla ratusza i podległych mu instytucji (np. na zasilanie trakcji tramwajowej i oświetlenie ulic), ale też sąsiednich gmin współpracujących w Metropolii Bydgoszcz. Otwarcie ofert przesunięto jednak ostatecznie na 8 września, czyli jeszcze mamy tydzień w niepewności.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 02 wrzesień 2022 06:54

Bluszczowa rzeka wita poetycko

Brdę Bluszczową Rzeką mieli nazywać m.in. Leon Wyczółkowski, Sebastian Malinowski oraz św. Jan Paweł II. Tę nazwę propaguje w swoim wierszu, ale też w inicjatywach poeta Władysław Horabik. Od ponad roku mamy w Bydgoszczy ,,Kładkę nad Bluszczową Rzeką”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: