Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 19 wrzesień 2022

Za kilka dni minie rok targów TRAKO w Gdańsku, które można nieskromnie podsumować zdominowała bydgoska PESA prezentując prototyp lokomotywy wodorowej. Pojazd przez kolejne miesiące przeszedł spore modernizację, dzisiaj będzie prezentowany w Berlinie na rozpoczynających się InnoTrans.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 wrzesień 2022 18:31

Złożyli o kasację - chcą zablokować budowę S-10

Umowy na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi S-10 podpisano już z 75% wykonawców i powoli możemy oczekiwać wbicia pierwszej łopaty, teoretycznie ta inwestycja wciąż może być zablokowana, bowiem organizacje ekologiczne wniosły do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargę na wyrok sądu pierwszej instancji, który oddalił zażalenie na decyzję Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Patrząc praktycznie – na podobne postępowania w Polsce, szansę na zablokowanie inwestycji wydają się nikłe, ale teoretycznie są.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 19 wrzesień 2022 15:39

4 pomysły na dochodową franczyzę

Franczyza to popularny model biznesowy, który może być dochodowym i stabilnym źródłem przychodu. Jeśli szukasz pomysłu na własną firmę lub chcesz rozszerzyć swoją działalność, może być dobrym wyborem. Jak każdy biznes wymaga jednak odpowiedniego przygotowania oraz kalkulacji. Sprawdź, w co możesz zainwestować.

Opublikowano w Polecane

Z dość sporym opóźnieniem poznaliśmy oferty na budowę czwartego kręgu Opery Nova, wraz z infrastrukturą parkingową. Dwie oferty mieszczą się w budżecie jaki zabezpieczyły samorządy, jednocześnie są to ceny niższe niż jeszcze kilka tygodni temu szacowano.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 wrzesień 2022 11:33

Kruszwica przeżywa nawiedzenie Matki Bożej

Wiosną w Archidiecezji Gnieźnieńskiej po 44 latach ponownie rozpoczęła się peregrynacja kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Pierwsza peregrynacja zapoczątkowana jeszcze przez kard. Stefana Wyszyńskiego miała miejsce w 1978 roku. Obraz z krótkimi przerwami wędruje cały czas po kraju, z uwagi na rozrost liczby parafii, pobyty na terenie konkretnych diecezji są wielomiesięczne – w Archidiecezji Gnieźnieńskiej obraz będzie peregrynował do lutego. W ostatnich dniach obraz gościł w Kruszwicy, co lokalnie było wielkim wydarzeniem.

Opublikowano w Kruszwica

Polityka logistyczna Zarządu Województwa od wielu lat opiera się na dążeniu do kaskadyzacji Wisły, w celu ożywienia żeglugi śródlądowej. Poważne opóźnienia związane z wydaniem decyzji na budowę stopnia wodnego w Siarzewie są ogromnym ciosem, tak samo jak coraz bardziej widoczna polityka Unii Europejskiej skłaniająca się jednak do odejścia od kaskadyzacji rzek. Temat omawiany był we wtorek w Kruszwicy na specjalnym posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Opublikowano w Kruszwica

Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że jeżeli Polska nie otrzyma funduszy na Krajowy Program Odbudowy to może poważnie to zagrozić planom dotyczącym terminalu intermodalnego w Emilianowie. Brak tych pieniędzy nie musi oznaczać, że terminal nie powstanie, ale będzie znacznie trudniej i być może zamiast przed 2030 rokiem o co bydgoska klasa polityczna zabiega, a znacznie po tej dacie. Gdy myślę o tym, że do Polski środki na KPO nie trafiły, to przypomina mi się zdalna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, na której radny Krystian Frelichowski porównywał to te pieniądze do ,,judaszowych srebrników” zaś radny Marcin Lewandowski opowiadał jakieś inne banaluki o zdradzie, oboje pokazali jednak warcholstwo, pielęgnując zwyczaje tej części szlachty, co doprowadziła w XVIII wieku do zniknięcia Polski z mapy Europy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: