Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 13 wrzesień 2022

26 lutego 2021 roku grupa aktywistów utożsamiających się z ruchem dla klimatu Extinction Rebelion położyła się na dwóch pasach ruchu ulicy Jagiellońskiej nieopodal Urzędu Wojewódzkiego. Ich zgromadzenie nie było w żaden sposób zgłoszone. Po około dziesięciu minutach na miejsce dotarła policja, która siłą usunęła manifestujących z jezdni.

Opublikowano w Bydgoszcz

W okresie styczeń – lipiec Polregio w skali całego okraju miało ponad 17 mln pasażerów, to o ponad 56% więcej niż rok wcześniej, to też o prawie milion więcej niż w 2019 roku, czyli w okresie przed pandemią, która załamała rynek przewozów kolejowych. Z kolei PKP Intercity chwaliło się, że w okresie od stycznia do maja obsłużyło 20 mln pasażerów, a maj przyniósł ponad 5,2 mln pasażerów i był najlepszym w historii tego przewoźnika od 20 lat. Mniej zadowoleni mogą być już pasażerowie – bo większe obłożenie pociągów przełożyło się na większy ścisk, a także wyższe ceny.

Opublikowano w Regionalne

Ze wspomnień gen. Józefa Hallera dowiadujemy się, że w dalszej przeszłości był plan zlokalizowania w Kruszwicy ważniejszego polskiego portu śródlądowego, ostatecznie ta koncepcja nie weszła w fazę realizacji, bowiem wyżej postawiono na rozwiązania kolejowe. Dzisiaj pod przewodnictwem wojewody Mikołaja Bogdanowicza w Kruszwicy obraduje Kujawsko-Pomorska Rada Dialogu Społecznego w tematach związanych z wodą.

Opublikowano w Kruszwica

W piątek 9 września z inicjatywy Specjalnej Pomorskiej Strefy Ekonomicznej posadzono na terenie Leśnictwa Żółwin, w Nadleśnictwie Bydgoszcz tysiąc drzew w ramach inicjatywy ,,Strefa Dobrego Klimatu”. Akcja odbyła się we współpracy z Lasami Państwowymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

 

To pytanie aktualne będzie przez dłuższy czas, a szybko na odpowiedź nie możemy liczyć. W czwartek poinformowaliśmy, że oferta Enea w przetargu dla Bydgoskiej Grupy Zakupowej (oprócz Bydgoszczy obejmuje ona też spółki komunalne i gminy ościenne) przewiduje wzrosty nawet o 600% - z przedziału 646-690 zł w roku 2022 do przedziału 2,8-3,4 tys. zł za MWh w propozycji na 2023 rok.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj przypada rocznica tzw. Odsieczy Wiedeńskiej, czyli bitwy pod Wiedniem, w której sprzymierzonymi siłami przeciwko Imperium Osmańskiemu dowodził polski król Jan III Sobieski. Gdy wspominana jest ta bitwa często słyszy się, że w ten sposób powstrzymano islamski pochód na Europę. Na pewno Odsiecz Wiedeńska wpisuje się w dzieje triumfów polskiego oręża, ale nie brakuje też głosów, że znaczenie tej bitwy jest przereklamowane, jednocześnie pod względem geopolitycznym uderzało w żywotne interesy Rzeczypospolitej, kosztując ją status mocarstwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30