Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 01 wrzesień 2022

Przez lata krajobraz nad Brdą wzdłuż Królowej Jadwigi stanowił Muzeum Fotografii związane z Wyższą Szkołą Gospodarki, wraz przyległym parkingiem. Na początku ubiegłego roku budynek muzeum stał się historią, a teren przejął developer planujący wybudować tutaj apartamentowce. Przez ostatnie tygodnie mogliśmy obserwować dość intensywne prace w tym miejscu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ukraina jest jednym z największych producentów żywności na świecie, stąd też gdy rosyjska marynarka zaminowała ukraińskie porty uniemożliwiając ich eksport drogą morską, w wielu państwach pojawiło się niebezpieczeństwo wystąpienia głodu. Ukraińskie zboże jest eksportowane głównie drogą kolejową przez Polskę, ale z uwagi na trudności infrastrukturalne na mniejszą skalę, gdyby można wykorzystać ukraińskie porty. Polskie organizacje rolnicze alarmują, że Polska pełni jednak nie tylko rolę tranzytową.

Opublikowano w Regionalne

1 września w całej Polsce odbywały się uroczystości upamiętniające 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tradycyjnie jak co roku uroczystości odbywały się też w Inowrocławiu – rozpoczęła je Msza Święta sprawowana w kościele garnizonowym, po której uczestnicy w akompaniamencie orkiestry dętej Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” udali się pod Pomnik Obrońców Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej, w Bydgoszczy tradycyjnie 1 września odbyły się uroczystości – pamięć o tym wydarzeniu nad Brdą jest ważna, bowiem Bydgoszcz w sposób szczególny doświadczyła tragedii jakie niosła ta wojna. W czasie miejskich uroczystości nie mogło się pojawić jednak myśli i refleksji odwołujących się do wojny na Ukrainie, która rozpoczęła się pod koniec lutego.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Wspominamy ją również dla przypomnienia nienawiści jaka rodzi się w ludzkich serca, gdy brakuje wartości ludzkich i bożych, a szczególnie wiary i miłości – mówił w homilii bp. Krzysztof Włodarczyk, w czasie Mszy Świętej rozpoczynającej dzisiejsze bydgoskie obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej podkreślał, że przyczyną tamtej wojny było zastąpienie wiary i miłości w sercach na nienawiść, co ma być przestrogą do tego, aby do podobnego koszmaru jak II wojna światowa nie doszło.

Opublikowano w Bydgoszcz

– W tygodniach powakacyjnych zobaczymy na stacjach zmiany bardzo nieprzyjemne dla kierowców. Zwłaszcza dotyczyć to będzie cen oleju napędowego, bo to paliwo drożeje i będzie drożeć nadal – mówi Jakub Bogucki, analityk rynku paliw z e-petrol.pl. Jak ocenia, najbardziej prawdopodobny scenariusz na nadchodzące tygodnie to ponad 7 zł za litr benzyny i około 8 zł za litr diesla, ale – ze względu na dużą zmienność rynkową – ta prognoza jest obarczona sporym ryzykiem. Do końca sierpnia miały obowiązywać sezonowe promocje, wprowadzone na czas wakacji, dzięki którym można było zaoszczędzić do 30 gr na litrze benzyny lub oleju napędowego. Koncerny paliwowe zdecydowały się jednak na wydłużenie akcji.

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że od wielu miesięcy na rozstrzygnięcie czeka przetarg na zakup pięciu elektrycznych pociągów, które chce zakupić Urząd Marszałkowski. Zamówienie ma sfinansować Unia Europejska, a z racji zbliżania się finalnego momentu rozliczeń czasu jest coraz mniej. W poniedziałek ten temat pojawił się na Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a wraz z nim zapowiedź rozstrzygnięcia przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie