Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 21 czerwiec 2022

Wiele szpitali powiatowych ma problemy finansowe, bydgoski Szpital Miejski do nich się nie zalicza, bowiem jak wynika z przyjętego w czerwcu przez prezydenta sprawozdania finansowego, rok 2021 zakończył ponad pół milionowym zyskiem. Również rok 2020 zamknięty był z zyskiem powyżej pół miliona. W 2021 roku zysk udało się poprawić o ponad 60 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mam nadzieję, że do debaty pomiędzy prezydentem Bydgoszczy i przedstawicielem rządu ostatecznie dojdzie, zanim jednak to nastąpi, warto abyśmy zrozumieli istotę tego sporu, a dokładniej czym jest dla samorządów podatek PIT, który był w ostatnich latach przez rząd obniżany. Niech będzie to wstęp do tej debaty.

Opublikowano w Magazyn

Jednym z elementów wyścigu zbrojeń jest wdrażania innowacji na pole bitwy, w przypadku sojuszu jakim jest NATO konieczne jest budowanie pomiędzy tymi innowacjami interoperacyjności, bowiem jest to sojusz wielu państw, które mają swoje systemy bojowe, a sukces sojuszu na polu bitwy. Wzajemnemu zrozumieniu się tych systemów służy ćwiczenie CWIX, które corocznie odbywa się w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy, że w nowej perspektywie finansowej Zarząd Województwa chce wydatkować ponad 144 mln euro na modernizację dróg wojewódzkich i budowę obwodnic, co stanowić będzie ponad 0,5 mld zł. Te środki pochodzić mają z Unii Europejskiej, jeżeli Komisja Europejska zatwierdzi kujawsko-pomorski plan ich wydatkowania. Przyjrzymy się na jakie dokładnie drogi te pieniądze miały by pójść.

Opublikowano w Regionalne

Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

Opublikowano w Sport

Średnie bezrobocie w Polsce to ok. 5%, w kujawsko-pomorskim już ponad 7%, ale w powiecie inowrocławskim znacznie przekracza 11%. W liczbach bezwzględnych to blisko 6,8 tys. Przez okres maja ta liczba zmalała o 205 osób, co było największym spadkiem w kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Inowrocław

Uruchomienie przeprawy promowej pomiędzy Czarnowem przy drodze krajowej nr 80 i Solcem Kujawskim przy drodze krajowej nr 10 to inwestycja sporo już opóźniona. Dojazd do promu w ramach drogi wojewódzkiej nr 249 już powstał, wciąż jednak nie mamy dokonanego odbioru promu, a bez tego przeprawa nie będzie funkcjonować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie