Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 02 czerwiec 2022

Na początku 2019 roku w życie weszła ustawa, która likwidowała pojęcie użytkowania wieczystego nieruchomości mieszkalnych, od 1 stycznia osoby mające wcześniej prawo użytkowania wieczystego, uzyskiwały prawo własnościowe, stając się pełnoprawnymi właścicielami. Samorządy w ciągu roku miały wydać stosowne zaświadczenia o przekształceniu, z dużych miast ten wymogów w okresie 12 miesięcy spełniło jednak niewiele.

Opublikowano w Bydgoszcz

Anita Włodarczyk w rzucie młotem dominuje na Igrzyskach Olimpijskich od 2012 roku, były to kolejno: Londyn, Rio de Janeiro i Tokio, a jak sama przyznaje ma nadzieję za 2 lata pojechać do Paryża po kolejne olimpijskie złoto. Bydgoszcz była tym miejscem, gdzie w 2010 roku pierwszy raz zdobyła mistrzostwo Polski, natomiast 6 czerwca 2010 roku na Zawiszy ustanowiła jeden ze swoich rekordów świata rzutem na 78,30 m. Czy dzisiaj (3 czerwca) niespełna 12 lat później, bez trzech dni zobaczymy kolejny jej rekord?

Opublikowano w Sport

Celem zasadniczym debaty nie jest pokonanie przeciwnika, ale skonfrontowanie poglądów, tak aby odbiorca mógł wyrobić sobie zdanie o danej sprawie. Temat finansów samorządów to dzisiaj głównie komunikaty polityków nacechowane emocjami, dlatego skonfrontowanie się na fakty mogło by wiele powstających w ten sposób niejasności rozwiać. Dlatego, skoro wyszła inicjatywa debaty, warto aby do niej doszło.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tymi słowami na ubiegłotygodniowej sesji Sejmiku Województwa podsumował realizację programu Kolej Plus w województwie kujawsko-pomorskim radny Wojciech Jaranowski z PiS. Wskazując, że kujawsko-pomorskie to jedno z trzech regionów, które z tego programu nie otrzyma dofinansowania, jednocześnie angażujące się w najmniejszym stopniu w ten program.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 02 czerwiec 2022 14:06

Sensacyjne odkrycie w Kcyni. Odnaleziono skarb

Parafia pw.św. Michała Archanioła w randze fary w Kcyni przygotowuje się do inwestycji wodociągowych, zgodnie z przepisami wcześniej teren musieli zbadać archeolodzy i najprawdopodobniej odnaleźli właśnie skarb. Udało się odnaleźć 24 monety. Czas pokaże, czy będzie to sensacja na miarę skarbu odkrytego kilka lat podczas remontu bydgoskiej Katedry.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Na przełomie lutego i marca mieliśmy ogromne zaangażowanie Polaków w zbieranie darów dla uchodźców z Ukrainy, dzisiaj to zaangażowanie jest już niewielkie, nie oznacza to jednak, że potrzebujących nie ma. Pracujący w Bydgoszczy wolontariusze powtarzają nam, że szczególnie brakuje żywności.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Doprowadzono do systemu, w którym miasta nie mają swoich pieniędzy, tylko muszą wnioskować o specjalne granty, dotacje. Tak wyglądał PRL – tymi słowami ocenił sytuację finansów samorządów zastępca prezydenta Michał Sztybel, stojąc przed siedzibą bydgoskiego PiS-u. Sztybel wezwał w tym miejscu też do publicznej debaty ministra Łukasza Schreibera.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 02 czerwiec 2022 11:37

Niby odeszli z PiS, ale nie do końca

Pod koniec marca wręcz sensacją była informacja o tym, że trójka radnych powiatu inowrocławskiego opuściła struktury Prawa i Sprawiedliwości – mowa o Danielu Sendorze (przewodniczący struktur miejskich PiS w Inowrocławiu), Gustawie Nowickim i Dawidzie Rogalskim. Od tego momentu minęły dwa miesiące, a w PiS tak naprawdę nikt nie wie czy z partii odeszli czy też nie.

Opublikowano w Inowrocław

- Chce podziękować wszystkim, którzy przeczytali ten dokument ze zrozumieniem – tymi słowami marszałek województwa podsumował wypowiedzi radnych PiS, na ubiegłotygodniowej sesji Sejmiku Województwa, sugerując tym samym, że radni opozycji ze zrozumieniem mają problem. A może właśnie jest odwrotnie, że to ze zrozumieniem rzeczywistości, aspiracji mieszkańców zachodniej części naszego województwa, ma problem marszałek Całbecki, otaczany przez ,,przytaktowaczy”? Szkoda, że medialnie ta debata nie zaistniała, bo niosła naprawdę ciekawy przekaz.

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj (1 czerwca) ruszył nabór do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, pomimo tego, że jest to trudny czas dla finansów samorządów, oszczędności go nie dotkną, co oznacza, że bydgoszczanie zdecyduje o tym jak wydatkowane będzie w przyszłym roku prawie 16 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30