Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 06 październik 2022
piątek, 07 październik 2022 00:37

Czym ma być Park Przemysłowy Emilianowo?

Na temat inicjatywy budowy wokół terminalu intermodalnego Bydgoszcz-Emilianowo za dużo się oficjalnie nie mówi, temat jednak w branżowych rozmowach jest obecny, pojawił się też się przy okazji obrad samorządów, ale do tej pory większego rozgłosu nie zdobył. W projekt mocno zaangażować chce się Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która pierwszą szerszą prezentację tej inicjatywy planuje w poniedziałek na II Bydgoskim Forum Bursztynowego Szlaku, które odbędzie się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Można zaobserwować, że sporty zimowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. W Polsce znajdują się bardzo ciekawe ośrodki narciarskie. Ponadto turyści wyjeżdżają często do Austrii, Włoch czy na Słowację. Rekomendowane jest zabezpieczenie wyjazdu właściwą polisą turystyczną. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że koszty wypadku mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. 

Opublikowano w Polecane

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy poświęcony Józefowi Wybickiemu. Inicjatorem wydania waloru filatelistycznego, upamiętniającego twórcę słów rodzimego hymnu, było Ministerstwo Spraw Zagranicznych, we współpracy z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, oddziałem Muzeum Narodowego w Gdańsku. Uroczyste odsłonięcie tego znaczka miało miejsce 29 września w warszawskiej siedzibie MSZ.

Opublikowano w Magazyn

W stosunku 53 za i 43 przeciw Senat RP usunął z przyjętej przez Sejm ustawy o diagnostyce laboratoryjnej zapisy, które ograniczają prawa rektorów uczelni medycznych do przekształcania i likwidowania szpitali. Te zapisy nazywamy lex Biziel, bowiem nawet wiceminister zdrowia przyznał, że przyczyną wprowadzenia tych zapisów są plany rektora UMK wobec bydgoskiego szpitala Biziela. Teraz projektem ponownie zajmie się Sejm RP, który może go odrzucić.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 06 październik 2022 16:08

Metropolia Bydgoszcz na ExpoReal w Monachium

W tym tygodniu w stolicy Bawarii Monachium odbywają się 25. Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji ExpoReal. Według danych organizatora bierze w nich około 40 tys. gości. Targi ExpoReal to miejsce spotkania inwestorów, firm wdrażających nowoczesne technologie, a także tych, którzy inwestorów poszukują, a tu się otwiera rola dla samorządów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sierpniu prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zaostrzającą kary za szkody środowiskowe – maksymalna kara wynosi już nie 100 tys. zł, ale 10 mln zł. Jest szansa, że część kar będzie zasilać budżety samorządów, które najbardziej doświadczają skutków działalności prowadzących do szkód środowiskowych. Zabiega o to inowrocławska posłanka Magdalena Łośko, która w wakacje interweniowała w związku z zatruciem jeziora Gopło.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek Senat debatuje nad ustawą o diagnostach laboratoryjnych, do której dopisano ograniczenie kompetencji rektorów uczelni medycznych do samodzielnego decydowania o likwidacji podległych im szpitali. Biuro Legilacyjne Senatu i Komisja Zdrowia uważają, że ten zapis jest niekonstytucyjny. Wiceminister zdrowia Piotr Bromber w czasie senackiej dyskusji wytknął, że do takich kroków prawnych doprowadził rektor toruńskiego UMK, wypominając mu chociażby zignorowanie posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia, którą w czerwcu zwołano specjalnie w temacie bydgoskich szpitali uniwersyteckich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do końca września sprowadziliśmy drogą morską już 4 mln t węgla, a do końca sezonu grzewczego, czyli do kwietnia przyszłego roku, ta ilość wzrośnie do 10 mln t. To głównie węgiel z Ameryki Południowej, najbardziej zbliżony do rosyjskiego – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Należąca do niej spółka PGE Paliwa właśnie rozpoczęła dystrybucję tego surowca do przedsiębiorców i klientów instytucjonalnych, czyli m.in. szpitali, szkół i ośrodków zdrowia. Apeluje też do gmin o zakup importowanego węgla w celu dalszej odsprzedaży gospodarstwom domowym.

Opublikowano w Regionalne

Entuzjazm, który pamiętaliśmy z lutego i marca, gdy Polacy organizowali pomoc humanitarną dla Ukrainy już znacznie opadł, nie oznacza to jednak, że tej pomocy nie ma. Chociażby w poniedziałek do Krzemieńczuka, miasta partnerskiego Bydgoszczy na Ukrainie, dotarł w pełni zapakowany tir.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: