Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 06 czerwiec 2016
wtorek, 07 czerwiec 2016 00:06

Bilokacja wiceprzewodniczącego Rady Miasta

Chcąc dotrzeć na posiedzenie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych radny Lech Zagłoba-Zygler, musiał opuścić cześć obrad Rady Miasta Bydgoszczy. Zdaniem radnego Bogdana Dzakanowskiego oburzające jest, iż Zagłoba-Zygler pobiera wynagrodzenia za udział w obradach, jakby faktycznie uczestniczył w całej sesji. Dlatego też Dzakanowski wystosował list do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny, w którym zarzuca członkowi tej partii tzw. bilokację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z wiceministrem Obrony Narodowej Bartoszem Kownackim rozmawiamy o sytuacji polskiej armii po rządach koalicji PO – PSL oraz o perspektywach Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy. Minister ocenia, iż w WZL mogą być realizowane ciekawe przedsięwzięcia.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 06 czerwiec 2016 18:58

Zawisza ma nowego prezesa. Ma duże żądania

Dopiero dzisiaj ujawnił się nabywca 95% akcji spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA, które sprzedał Radosław Osuch. Jest to Artur Czarnecki, który ma od wielu lat mieszkać w Hiszpanii. Kierowanie klubem rozpoczął jednak od stanowczych żądań wobec Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 06 czerwiec 2016 16:49

Do referendum w sprawie uchodźców dość daleka droga

Od 21 stycznia posłowie Kukiz15 przy wsparciu Armii Wojowników zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum ,,Stop uchodźcom”, w którym Polacy mieliby zdecydować o przyjmowaniu przybyszów. Wniosek o rozpisanie referendum musi poprzeć przynajmniej 500 tys. obywateli polskich. Minęło już kilka miesięcy i okazuje się, że do pozytywnego zakończenia akcji dość daleka droga.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 06 czerwiec 2016 15:42

Dlaczego Długa jest gorsza od Starego Rynku?

Wracamy do tematu opłat za zajęcie pasa ruchu na potrzeby ogródków piwnych i plenerowych kawiarni. Z informacji jaki uzyskaliśmy od przedsiębiorców wynika, że stawki nie są jednolite. Paradoksalnie na ulicy Długiej, gdzie o klienta trudniej, trzeba zapłacić nawet kilkakrotnie więcej niż na Starym Rynku. Blokuje to inicjatywy, które mogłyby ożywić ulicę Długą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kolejne odejścia z bydgoskiego klubu stały się faktem. W poniedziałek z Zawiszą pożegnała się rzeczniczka prasowa. 

 

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 06 czerwiec 2016 09:17

Jest wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta

Radni Prawa i Sprawiedliwości poinformowali w niedzielę, wraz z posłem Tomaszem Latosem, że chcą zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy na której odwołany miałby być przewodniczący Zbigniew Sobociński. Jak informowali radni, pod koniec maja zgłosili Sobocińskiemu postulaty, których spełnienie miałoby uzdrowić sytuację w Radzie Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30