Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 08 wrzesień 2014

Promowanie spożywania jabłek nie wystarczy, aby zniwelować skutki wojny gospodarczej z Rosją. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza apeluje do wojewody reprezentującej rząd w terenie, o podjecie pilnych działań stabilizujących sytuację na rynku mleczarskim.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 08 wrzesień 2014 21:48

Zmarł poeta Leszek Łęgowski

W wieku 81 lat zmarł Leszek Henryk Łęgowski – poeta, który natchnienie czerpał z Bydgoszczy, której to poświecił najwięcej swoich wierszy. Był on rodowitym bydgoszczaninem. Jego poetycka działalność wielokrotnie była wyróżniana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z inicjatywy związku Pracodawcy Pomorza i Kujaw zawarto z miastem Bydgoszczą i Toruniem porozumienie na pozyskanie wspólnie funduszy z puli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych środków na stworzenie nowoczesnego programu doradztwa zawodowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj prowadząca rozprawę sędzina zamknęła przewód sądowy trwającej 4 lata rozprawy o zniesławienie, gdzie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja domagają się przeprosin ze strony radnego Tomasza Regi. Sprawa dotyczy dokładnie listu otwartego, który Rega opublikował odpłatnie w jednej z gazet w okresie poprzedzającej kampanię wyborczą w roku 2010. Na kilka tygodni przed końcem kolejnej kadencji zapaść ma ostateczny wyrok, a dokładniej w piątek za 2 tygodnie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 08 wrzesień 2014 12:05

W hołdzie ofiarom Karolewa

Na terenie Karolewa w dzisiejszym powiecie sępoleńskim w czasie II wojny światowej działał obóz koncentracyjny. Zginęło w nim kilka tysięcy osób, ile dokładnie nikt nie był wstanie oszacować. Celem tego obozu była eksterminacja Polaków i przedstawicieli innych narodowości. W pierwszą niedzielę września odbyły się w tym miejscu uroczystości upamiętniające ofiary.

Opublikowano w Regionalne

Prace uzgodnieniowe wewnątrz kujawsko-pomorskiego nad Kontraktem Terytorialnym dobiegły końca w ubiegłym tygodniu. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza z zadowoleniem odnosi się umieszczonej w niej koncepcji BiT City II, gdyż ma nadzieje, że w tym projekcie znajdzie się jego miasto. Ta radość wydawać się może bardzo złudna.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 08 wrzesień 2014 09:36

Czy istnieje zagrożenie wchłonięcia UKW przez UMK?

Połączenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oznaczałoby w praktyce zdegradowanie bydgoskiej uczelni w filię. Takie zagrożenie jednak istnieje, a wśród członków Senatu UKW znajdują się zwolennicy fuzji.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 08 wrzesień 2014 06:45

PiS w Bydgoszczy nie ma prostej sytuacji

W ogólnopolskich sondażach Prawo i Sprawiedliwość gromi Platformę Obywatelską, bydgoskie struktury tej partii przed wyborami samorządowymi z optymizmem jednak nie patrzą. Z jednej strony część elektoratu może odebrać komitet Konstantego Dombrowicza, z drugiej zaś partia ta może mieć problem ze zbudowaniem silnych list do Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30