Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 30 wrzesień 2014

W piątek Sejm przyjął uchwałę upamiętniający ofiary ludobójstwa na Pomorzu Gdańskim w latach 1939-1940, gdzie zginąć miało wówczas około 30 tys. Polaków. Ten hołd oddano w ramach 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. O tysiącach ofiar z ziemi bydgoskiej nawet nie wspomniano.

Opublikowano w Regionalne

Związana przez ostatnie lata z Polskim Stronnictwem Ludowym radna sejmikowa Silvana Oczkowska wystartować ma z Prawa i Sprawiedliwości. Nie otrzyma ona jednak zbyt wysokiej pozycji na liście. O reelekcję z okręgu nr 2 walczyć będzie także radny Józef Rogacki.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Na odbywających się w Berlinie targach InnoTrans zaprezentowano publicznie pierwszy z pociągów spalinowych typu Link, który będzie woził pasażerów w niemieckim regionie Bawarii. Niemieckie koleje państwowe Deutsche Bahn podpisały z bydgoską PESA także nową umowę na wyprodukowanie 26 tego typu pojazdów o wartości około 100 mln euro.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek przed sądem zeznawali byli zawodnicy Zawiszy Cezary Stefańczyk oraz Łukasz Skrzyński, a także były pracownik Urzędu Miasta Adam Soroko. Na wniosek klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA przebieg rozprawy był utajniony.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie obserwowaliśmy gorszący spektakl, gdy boiska piłkarskie przy ulicy Gdańskiej 163 stoją puste, zaś Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” z powodu mało obiektywnych powodów nie może prowadzić tam treningów. Okazuje się, że o dotację na remont bocznych boisk przy Kompleksie Sportowym ,,Zawisza” występował bydgoski ratusz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę przypadać będzie Światowy Dzień Osób Starszych, z tej okazji kandydat na prezydenta Konstanty Dombrowicz zaprasza bydgoskich seniorów na śniadanie z muzyką do Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej na WSG przy ulicy Garbary.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30