Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 02 wrzesień 2014
wtorek, 02 wrzesień 2014 22:49

SLD przedstawia liderów list do Rady Miasta

Wiemy kto otworzy listy wyborcze Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Rady Miasta Bydgoszczy w 5 na 6 okręgów. Zarząd Miejski SLD przyjął dzisiaj rekomendacje dla list wyborczych. Z pierwszych miejsc wystartuje tylko dwójka obecnych radnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek odbył się pierwszy powakacyjny trening Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza” na bocznym boisku przy ulicy Gdańskiej. Na to wydarzenie zaproszono przedstawicieli bydgoskiej opozycji, którzy zamiast meczu pokazowego mieli okazję obejrzeć małostkowość władz miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wyborach prezydenckich Małgorzata Stawicka jest postacią nową na scenie politycznej. Oceny jej szans w starciu z machiną wyborczą są już jednak bardzo rozbieżne. W kuluarach nie daje się jej większych szans, gdyż nie startuje pod żadnym szyldem partyjnym, co jak pokazywały ostatnie wybory miało duże znaczenie. Są jednak tacy, którzy twierdzą, że może być ona czarnym koniem tych wyborów, w szczególności, że pozostałe pojawiające się w tych wyborach nazwiska z najwyższej półki nie są.

Opublikowano w Bydgoszcz

W biuletynie Urzędu Miasta w Inowrocławiu ukazał się wywiad z prezydentem miasta Ryszardem Brejzą. Publikacja przedstawia włodarza miasta w bardzo pozytywnym świetle, co nie podoba się opozycji, gdyż koszty druku i kolportażu ,,Naszego Miasta” pokrywają podatnicy.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 02 wrzesień 2014 14:27

Budowa IKEA ruszyła

We wtorek 2 września miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowany przez międzynarodowy koncern IKEA sklep wielkopowierzchniowy. W IKEA kupimy przede wszystkim meble produkowane przez tę firmę, które tworzą styl sam w sobie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sierpniu Ministerstwo Edukacji Narodowej wpisało nowy zawód technik chłodnictwa i klimatyzacji. Zapotrzebowanie na kształcenie w tym kierunku postulowały bydgoskie środowiska oraz Zespół Szkół nr 12 przy ulicy Stawowej, który w przyszłym roku rozpocznie kształcenie w tej specjalności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Inicjatywa Stowarzyszenia Młody Szubin przybiera na sile, coraz więcej osób publicznych i organizacji popiera budowę ścieżki rowerowej łączącej Bydgoszcz z Szubinem, zainteresowanie sprawą wyraża także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, choć jej stanowisko w tej sprawie nie jest jednoznaczne.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Jak by wyglądała Bydgoszczy, gdyby nie wybuch II wojny światowej? Odpowiedź na to pytanie wydaje się bardzo trudno, gdyż nasze miasto przez te 75 lat zmieniło się znacząco. Warto jednak się przyjrzeć planom rozwojowym II Rzeczypospolitej i pozycji jakiej znajdowała w nich Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30