Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 wrzesień 2014

Parlament Europejski w trybie przyśpieszonym zajmie się petycją skierowaną przez parlamentarzystów z Radomia, którą poparło ponad 100 tys. mieszkańców tego regionu. Uważają oni, że w latach 2007-2013 byli oni pokrzywdzeni przy podziale środków unijnych, którego dokonywał Urząd Marszałkowski w Warszawie. Ewentualnego poparcia dla takiego wystąpienia w przypadku województwa kujawsko-pomorskiego nie kryje europoseł Kosma Złotowski z PiS.

Opublikowano w Regionalne

Ze wstępnych uzgodnień wynika, że były wojewoda kujawsko-pomorski Józef Rogacki nie otrzyma na liście Prawa i Sprawiedliwości tzw. miejsca biorącego w wyborach do Sejmiku. Najprawdopodobniej może to doprowadzić do dłuższej przerwy w karierze politycznej na Kujawach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwsza tura negocjacji pomiędzy Samorządem Województwa a rządem dobiegła końca.   Tak jak można było przewidzieć, nie wszystko postulowane zadania inwestycyjne zyskały akceptację strony rządowej, jak jednak informuje Urząd Marszałkowski możemy liczyć jako województwo na 20-25 miliardów złotych.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 16 wrzesień 2014 14:00

,,Solidarna Polska rozbija obóz prawicowy

Inowrocławskie struktury Prawa i Sprawiedliwości zarzucają działaczom Solidarnej Polski rozbijanie środowiska. Radny powiatowy Jerzy Gawęda mówi nam wprost, że jest do ewidentne działanie na rzecz PO i koalicji powiatowej PSL – SLD.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 16 wrzesień 2014 09:17

UKW zakończył rekrutację

Chęć studiowania na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego wyraziło 9 tys. osób – podsumowuje uczelnia tegoroczną rekrutację na studia. Do niedzieli trwał II etap rekrutacyjny, a jego uczestnicy w środę poznają jego wyniki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze przez 2 tygodnie można wyrazić swoją opinię na temat planu budowy ścieżek rowerowych w powiecie bydgoskim na najbliższe lata. Starostwo chce poznać przede wszystkim opinie, które trasy powinny być zrealizowane w pierwszej kolejności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z dniem 1 września należąca do województwa kujawsko-pomorskiego spółka autobusowa wycofała 41 połączeń z inowrocławskiego dworca, w skali województwa będzie ich kilkaset. Powodem tego jest trudna sytuacja finansowa przewoźnika, który ratuje się cięciami. K-P Transport Samochodowy musiał zrezygnować m.in. z połączenia z Warszawą, co jednak ciekawe, miesiąc wcześniej połączenie na tej trasie otworzył prywatny przewoźnik.

 

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30