Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 12 wrzesień 2014
piątek, 12 wrzesień 2014 21:27

Rumak nie odczarował Zawiszy

Liderująca w T-Mobile Ekstraklasie Wisła Kraków nie została zatrzymana przez nowego szkoleniowca Zawiszy Bydgoszcz Mariusza Rumaka, który ostatnie lata spędził w Lechu Poznań. Mimo, że bydgoski zespół próbował podejmować walkę, to ostatecznie klub należący do Radosława Osucha notuje 7 porażkę z rzędu.

Opublikowano w Sport

W październiku w Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Zrozumieć Niepojęte” przy przedszkolu ,,Ensino” rozpoczną się zajęcia rewalidacyjne z zastosowaniem terapii behawioralnej i licznych metod wspomagających dla dzieci dotkniętych autyzmem. Udział w nich będzie bezpłatny.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 12 wrzesień 2014 14:59

18% maturzystów nie zdało matury

Centralna Komisja Egzaminacyjna podsumowała tegoroczny egzamin maturalny z uwzględnienie sesji poprawkowej, która odbyła się w sierpniu. W skali kraju matury nie zdało ponad 53 tys. uczniów, zaś w kujawsko-pomorskim prawie 3 tys. Patrząc na lata poprzednie ten wynik jest dość słaby.

Opublikowano w Regionalne

Kandydat na prezydenta Inowrocławia Marcin Wroński w rozmowie z nami przyznaje, że obecne władze miasta oraz współpracujący z nimi radni Sejmiku mało skutecznie starają się o zwiększenie liczby połączeń kolejowych z Bydgoszczą i Toruniem. Głównym argumentem za wykorzystaniem kolei w transporcie pomiędzy największymi miastami jest znacznie krótszy czas podróży niż autobusami PKS.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek rozpoczną się w Bydgoszczy dwudniowe obrady Unii Metropolii Polskich poświęcone gospodarce odpadami komunalnymi. W planie znajduje się też wizytacja budowy spalarni śmieci dla spółki ProNatura.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu otrzymał z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej ponad milion złotych na powstanie 50 nowych doposażonych miejsc pracy. Te pieniądze trafić mają do pracodawców, którzy chcą utworzyć nowe stanowiska pracy.

Opublikowano w Inowrocław

Gdy spojrzymy na wskaźnik bezrobocia to Bydgoszcz jest na pewno liderem w województwie kujawsko-pomorskim, gdyż u nas ten wskaźnik jest najniższy. Porównując się już jednak z 17 pozostałymi miastami wojewódzkimi to znajdujemy się w końcówce stawki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Policjanci badając informacje o tym, że z samochodu marki Deawoo sprzedawane są podrabiane produkty kosmetyczne w środę przeszukali pojazd. Po znalezieniu tam produkty z podrabianymi znakami towarowymi i ustaleniu właścicielki pojazdu postawiono przeszukać jej mieszkanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30