Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 10 wrzesień 2014

Po południu przed siedzibą należącej do PKN Orlen spółki IKS Solino przy ulicy św. Ducha w Inowrocławiu około 100 pracowników tej firmy protestowało przeciwko w ich opinii szkodliwej polityce właściciela firmy. Zarzucają oni Orlenowi z jednej strony szykanowanie pracowników, a z drugiej strony narażanie bezpieczeństwa państwa polskiego.

Opublikowano w Inowrocław

Kiedy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Albo jeszcze inaczej: ”kiedy mówi się długo i zawile i nie bezpośrednio o jakichś interesach, to zachodzi podejrzenie, że idzie o sprawy finansowe. Bo jak w logiczny sposób wytłumaczyć pokrętne sprawozdanie przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, nie udzielanie odpowiedzi przez obecnego dyrektora Spółki Wodnej „Kapuściska” czy chaotyczny chwilami sposób prowadzenia przez wiceprezydent Grażynę Ciemniak dzisiejszego Walnego Zgromadzenia tejże spółki?

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 10 wrzesień 2014 18:52

Elżbieta Bieńkowska europejskim komisarzem

Wczoraj dymisję złożył premier Donald Tusk, który za kilka tygodni obejmie funkcję przewodniczącego Rady Europy. Dzisiaj potwierdzono natomiast informację, że komisarzem ds. rynku wewnętrznego będzie wicepremier Elżbieta Bieńkowska, która w naszym regionie wywołuje emocje szczególne.

Opublikowano w Regionalne

W 1832 roku w Bydgoszczy znajdującej się pod zaborem pruskim powstało Towarzystwo Upiększania Miasta, którego tradycje kontynuuje obecnie Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. Była to pierwsza tego typu organizacja na dzisiejszych ziemiach polskich. Jutro (czwartek) rozpocznie się nad Brdą współorganizowany przez tę organizację X Kongres Stowarzyszeń Regionalnych, w czasie którego uczestnicy z całej Polski będą prowadzić rozważania na temat przyszłości ruchu regionalistycznego w naszym kraju.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od listopada przez 3 lata zarządcą targowiska przy Placu Piastowskim będzie Stowarzyszenie Bydgoska Tradycja Bazarowa. Tworzy je grupa 60-ciu kupców, którzy do tej pory korzystali z tego miejsca targowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W maju Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu zabrała stanowisko w sprawie tego, na jakich zasadach powinny być wydatkowane środki publiczne na wydawanie mediów przez gminy. Stanowisko to potwierdziło nam RIO w Bydgoszczy, zaznaczając jednak przy tym, że nie dysponuje już narzędziami do badania ukazujących się w wydawnictwach treści.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31