Jesteś tutaj: HomeRegionMamy za co dziękować młodym wolontariuszom

Mamy za co dziękować młodym wolontariuszom

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne środa, 27 lipiec 2016 15:01

Dzisiaj do Polski przyjedzie papież Franciszek – goście zagraniczni w Polsce przebywają już jednak od tygodnia. Tylko nasz region gościł kilka tysięcy pielgrzymów. Wszystko wskazuje na to, iż Polacy i Polska zrobili na nich dobre wrażenie. W dużej mierze to zasługa młodych wolontariuszy, którzy zadbali, aby w naszym regionie poczuli się nasi goście dobrze.

 

Do niedzieli odbywały się tzw. Dni Diecezji, czyli goście z zagranicy zostali rozlokowani w parafiach na terenie całego kraju, gdzie zajmowali się nimi parafianie. W szczególności nie brakowało młodych ludzi, którzy organizowali pobyt gości na Kujawach. Wolontariusze chcieli pokazać pielgrzymom największe atrakcje naszego regionu – w Inowrocławiu były to chociażby Solanki, w Bydgoszczy starszy już wiekiem radny Dzakanowski współorganizował spływ kajakowy Brdą.

 

Podsumowując krótko – pokazaliśmy polską gościnność z jak najlepszej strony. Docenili to sami goście, gdyż dociera do mnie wiele opinii, z których wynika, iż Światowe Dni Młodzieży w Polsce zostały zorganizowane w sposób wyjątkowi. Pielgrzymi, którzy mieli okazję brać udział w innych ŚDM, chociażby tych sprzed 3 lat w Brazylii, bardzo się zdziwili faktem, iż w Polsce wolontariat przyciągnął tak dużą rzeszę młodych ludzi, gdy w innych krajach często angażowali się głównie starsi katolicy.

 

Pielgrzymi, którzy wyjechali z naszego regionu, z tak dobrymi wrażeniami, po powrocie do swoich krajów będą dobrymi ambasadorami naszego regionu i naszego kraju. Dlatego od społeczności lokalnych, należy się wszystkim wolontariuszom słowo – dziękuje. Chciałbym je również wyrazić poprzez niniejszą publikację.

 

Tak się złożyło, iż równocześnie z Dniami Diecezji, w Bydgoszczy odbywały się Mistrzostwa Świata U20 w lekkiej atletyce, gdzie gościliśmy ponad 1,5 tys. sportowców z całego świata, które zorganizować bez udziału wolontariuszy byłoby ciężko. Tym osobom również należą się podziękowania. Każdemu wolontariuszowi z osobna podziękował już na spotkaniu podsumowującym prezydent Rafał Bruski.

 

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: