Jesteś tutaj: HomeRegionW ten weekend w regionie odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń

W ten weekend w regionie odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 23 lipiec 2016 11:00

Przedostatni weekend lipca obfituje w wiele ciekawych wydarzeń w naszym regionie, na których warto być. Bydgoszcz, Koronowo i Kruszwica – to kierunki, które polecamy na najbliższe dwa dni. Atmosfera może być wyjątkowa, gdyż z racji odbywających się Światowych Dni Młodzieży i Mistrzostw Świata, w naszym regionie gościmy wiele osób z zagranicy.

W sobotę i niedzielę na stadionie Zawiszy odbywać będą się ostatnie dwa dni zmagań w ramach Mistrzostw Świata U20 w lekkiej atletyce. Z racji tego, iż jest to końcówka zawodów, będzie odbywać się wiele konkurencji finałowych, z dość wysokim poziomem sportowym. Zachęcamy do kibicowania biało-czerwonym. W sobotę szansę medalową mają Polki w sztafecie 4x100 metrów.

 

WięcejKobieca sztafeta z Ewą Swobodą ma szansę na medal

 

Również w sobotę i niedzielę w Koronowie odbywać będzie się Jarmark Cysterski, którego punktem kulminacyjnym będzie rekonstrukcja Bitwy pod Koronowem z 1410 roku (niedziela godzina 15:00). Do Koronowa będzie jeździł specjalny autobus z Bydgoszczy.

 

WięcejW weekend pod Koronowem znowu pojawią się Krzyżacy

 

W niedzielę wieczorem w Kruszwicy (nazywanej niekiedy ,,Legendarną stolicą Polski”) odbędzie się ciekawa rekonstrukcja poświęcona obchodzonemu roku 1050-lecia Chrztu Polski.

 

- W naszym przedstawieniu nie skupiamy się tylko na samym momencie przyjęcia chrztu przez Mieszka, ale ukazujemy jak ta decyzja wpłynęła na kształtowanie się naszej państwowości. Przy czym historię Polski ukazujemy przez dzieje poszczególnych osób, wybitnych osobistości, postaci symbolów, które są czytelne i zrozumiałe dla wszystkich. Chrzest jako źródło, z którego wypływa ogromna rzeka naszych dziejów to metafora, która organizuje w warstwie znaczeniowej i wizualnej nasz spektakl. „Kiedy Polska…” niesie też uniwersalne przesłanie, odnoszące się bezpośrednio do naszych współczesnych problemów, także w kontekście tego, co obecnie przeżywa cała Europa – mówi Paweł Lewartowski, reżyser inscenizacji.

 

Początek godzina 20:00. Więcej Podczas ŚDM w Kruszwicy będziemy świętować dzieje polskiej państwowości

 

Również w niedzielę warto udać się o godzinie 19:00 pod Operę Nova, gdzie odbędzie się kolejny koncert z cyklu ,,Rzeka Muzyki”. Wystąpi Sokół Orekstar.

 

Warte obejrzenia

« Październik 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31