Jesteś tutaj: HomeRegionMłodzi chcą stanowczych zmian w funkcjonowaniu województwa

Młodzi chcą stanowczych zmian w funkcjonowaniu województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 16 styczeń 2013 01:53

Wczoraj dobiegły końca konsultacje społeczne nad strategią rozwoju województwa do 2020 roku. Wspólny głos w tej sprawie, ponad podziałami partyjnymi, wystosowało kilka bydgoskich młodzieżowych, w którym z cala stanowczością krytykują dotychczasową politykę marszałka województwa.

 

W naszej opinii rozdział środków w perspektywie budżetowej 2007–2013 prowadzony przez samorząd województwa należy ocenić krytycznie. Prowadzona polityka okazała się nieskuteczna, co pokazuje chociażby wskaźnik bezrobocia, który jest wyższy od średniej krajowej – czytamy w opinii pod którą podpisały się grupy młodzieżowe: Ruchu Palikota, SLD, PiS, Solidarnej Polski oraz bydgoskie koło Młodzieży Wszechpolskiej i Instytut Rozwoju Bydgoszczy.

 

Liczymy, że przed opracowaniem nowej strategii rozwoju Kujawsko-Pomorskiego władze wojewódzkie należycie przeanalizują zjawiska, które doprowadziły do takiego stanu i wyciągną z nich odpowiednie wnioski. Nasze oczekiwania są tym większe z powodu, że to nasze pokolenie za kilka lat będzie musiało wziąć odpowiedzialność za przyszłość regionu - czytamy dalej.

 

Zmiany jakie powinny nadejść to przede wszystkim zwrócenie większej uwagi na opracowania Polskiej Akademii Nauk, które wskazują, że Bydgoszcz naturalnie ciąży w kierunku powiatów inowrocławskiego i nakielskiego. Dotychczasowa polityka marszałka, który w opinii młodych działaczy próbuje sztucznie kreować politykę Bydgoszcz w kierunku wschodnim prowadzi do - marginalizacji powiatów: tucholskiego, sępoleńskiego i nakielskiego oraz wpłynęło negatywnie na rynek pracy. Warto zauważyć, że co piąta osoba pracująca w powiecie nakielskim dojeżdża każdego dnia do Bydgoszczy.

 

Młodzi twierdzą, że jeżeli marszałek chce realizować główne założenia nowej strategii, czyli walkę z bezrobociem i migracja młodych ludzi do innych województw oraz państw, to powinien wymienioną wyżej kwestie potraktować poważnie.

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica