Jesteś tutaj: HomeRegionSpór wojewody z władzami Grudziądza narasta

Spór wojewody z władzami Grudziądza narasta

Napisał  Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 13 czerwiec 2016 21:16

Jednym z poważniejszych problemów ostatnich tygodni w naszym województwie, są problemy Miasta Grudziądza z zadłużonym szpitalem. Długi przekraczają 500 mln zł, czyli są wyższe od rocznych dochodów Grudziądza. Pojawiła się nawet groźba utraty władzy przez prezydenta Roberta Malinowskiego i wprowadzenia w Grudziądzu powołanego przez premier komisarza, w celu wyprowadzenia finansów miasta na prostą.

Dodatkowego smaku sprawie dodaje fakt, że do marca szpitalem zarządzał Marek Nowak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa, który dał się nam poznać z dość dużej arogancji podczas posiedzeń samorządu wojewódzkiego. Przed dwoma miesiącami powołano nowego dyrektora, który zarządził audyt. Podmiot przeprowadzający audyt wykrył dość dużą skalę nieprawidłowości i niegospodarności, stąd też złożono przeciwko dyrektorowi Nowakowi zawiadomienie do prokuratury. Sam zainteresowany uważa, że zarzuty wobec niego są polityczne i nieprawdziwe.

 

Władze Grudziądza w ostatnim czasie zaczęły twierdzić, iż nie są organem prowadzącym szpital i wystąpiły do Naczelnego Sądu Administracyjnego o zbadanie sprawy.

 

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał dzisiaj oświadczenie w którym stwierdza, iż nieprawidłowości w szpitalu bada Prokuratura Regionalna w Gdańsku i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Wojewoda kujawsko-pomorski uznaje bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców regionu za kwestię priorytetową. Zagrażająca temu bezpieczeństwu sytuacja w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu była powodem złożenia przez Wojewodę zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze Miasta i Szpitala – czytamy w oświadczeniu.

 

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022